MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2008-12-06 Mikołajki w Pelplinie.

W sobotę 6 grudnia Pelplin opanował św. Mikołaj. W godzinach przedpołudniowych w towarzystwie muzyków z pelplińskiej orkiestry dętej oraz kilkunastu motocyklistów, jeździł po ulicach naszego miasta i pozdrawiał mieszkańców. Około 10.30 zawitał w Rajkowach, gdzie sołtys Jan Krajnik zorganizował „Mikołajki” dla dzieci. Po wizycie w szkole, św. Mikołaj odwiedził dwoje chorych dzieci w domach. Była to dla nich niezwykła niespodzianka.

O godz. 16.00 na parkingu przy Placu Grunwaldzkim w Pelplinie rozpoczęła się impreza mikołajkowa. W oczekiwaniu na przybycie św. Mikołaja, uczestników bawił zespół „Familia HP” ze Starogardu Gd. Zespół zaprezentował dużo pięknych, świątecznych i zimowych piosenek. Na scenie pojawili się także najmłodsi, którzy recytowali wierszyki o św. Mikołaju oraz śpiewali piosenki. Dzieci zaproszone zostały też do udziału w konkursach wiedzy o historii i tradycjach świątecznych. Imprezie towarzyszył kiermasz prac - ozdób świątecznych. Swoje prace prezentowały panie z koła haftu i szydełkowania działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury, młodzież ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas oraz podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie. O godz. 17.00, kiedy plac w centrum miasta zapełnił się po brzegi, nastąpiło uroczyste zapalenie światełek na dużej choince przed Urzędem Gminy. Światełka symbolicznie włączył zastępca burmistrza Tadeusz Błędzki. Najważniejszy gość wieczoru przybył pół godziny później. Św. Mikołaj przyjechał kabrioletem, prowadzony przez swoich asystentów na żelaznych rumakach. Powitany został fajerwerkami, brawami i śpiewem. Mimo wieku i zmęczenia, św. Mikołaj chętnie bawił się z dziećmi. Na zakończenie swego pobytu każdemu z uczestników wręczył słodki upominek, życzył spełnienia marzeń i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Następnie wsiadł na jeden z motocykli i odjechał z całą swoją świtą, żegnany tłumnie przez dzieci.

Spotkanie mikołajkowe zorganizował Miejski Ośrodek Kultury. Organizator dziękuje  sponsorom, którzy dołożyli słodycze do worka św. Mikołaja. Są nimi: Sklep spożywczy Bogdan German oraz Radna Anna Sobieralska.

Dziękujemy także Leszkowi Jachlewskiemu za pomoc organizacyjną.

  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk