MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-02-17 Ferie za nami

Zimowe harce z Ośrodkiem Kultury w Pelplinie

W piątek (13.02) Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zakończył działania w ramach tegorocznych ferii zimowych. Na czas zimowych wakacji przygotowano bogatą ofertę programową zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Każdy mógł znaleźć dla siebie dogodną formę spędzenia wolnego czasu.
Mimo, iż zima nie obdarzyła nas w tym roku śniegiem, uczestnicy naszych zimowych akcji nie narzekali na nudę. Trzeba przyznać, iż program cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gminy Pelplin. Z naszych propozycji skorzystało ok. 560 osób.
W pierwszym tygodniu ferii pracownicy Ośrodka Kultury przeprowadzili cykl zajęć świetlicowych w Międzyłężu, Bielawkach, Rożentalu, Gręblinie i Lignowach Szlacheckich. Ponadto zorganizowaliśmy 2 wyjazdy na basen w Starogradzie Gdańskim. W drugim tygodniu ferii odwiedziliśmy mieszkańców Małych Walichnów i Nowego Dworu. Odbyły się również wyjazdy do kina Krewetka w Gdańsku na film Madagaskar 2, do Aqua Parku w Sopocie oraz na lodowisko i basen w Starogardzie.
Podczas zajęć świetlicowych towarzyszyło nam mnóstwo radości. Dzieci i młodzież bawiły się rewelacyjnie. Konkursy muzyczne, plastyczne, konkurencje sportowe to tylko niektóre z zabaw przygotowanych przez instruktorów Ośrodka Kultury. Oprócz gier, zabaw zespołowych i konkursów, odbył się krótki kurs tańca nowoczesnego, który poprowadził Oskar Jaśniewski. Radości było co nie miara. Dla wszystkich, którzy spędzali czas z Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotowane zostały słodkie upominki, oraz drugie śniadanie, podczas którego częstowaliśmy słodkimi bułeczkami.
W ostatni dzień ferii odbył się również koncert walentynkowy. Spotkanie miało miejsce w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie. Gwiazdą wieczoru był zespół DETKO BAND. Muzycy, znani między innymi z programu telewizyjnego „Herbatka u Tadka” zagrali największe przeboje światowych list przebojów. W przerwie przygotowano bufet, a na nim pyszne ciasto wykonane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lignowach Szlacheckich oraz kawę i herbatę. Wśród publiczności odbyło się także losowanie nagród, a między innymi odtwarzacza DVD z filmem romantycznym.
Wszystko dobre szybko się kończy… Tak więc i ferie musiały się zakończyć. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za aktywność, a rodzicom za zaufanie.
Zapraszamy do korzystania z innych ofert Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie.
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk