MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-05-31 Dzień Dziecka w Pelplinie
Uśmiechnięte twarze i radosne okrzyki dzieci - tak można krótko opisać emocje, jakie zagościły podczas Gminnego Dnia Dziecka w Pelplinie. 30 maja na pelplińskim osiedlu Pólko odbyła się zabawa, której głównym celem były obchody Dnia Dziecka. Organizatorami sobotniej zabawy był Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie oraz Radna Anna Sobieralska.
Festyn był znakomitą okazją, aby czas wolny mogły spędzić ze sobą całe rodziny. Na początku zabawy zebranych powitali: pan Adam Kaszowicz - przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie, pani Lucyna Bielińska - przewodnicząca Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie, radna pani Anna Sobieralska, pan Tomasz Czerwieński - koordynator ds. kultury, sportu i rekreacji w gminie Pelplin i radny powiatowy. Zaproszeni goście oprócz wspaniałej zabawy, życzyli dzieciom radosnych dni, spełnienia marzeń i uśmiechu na twarzach.
W sobotę oficjalnie oddano do użytku plac zabaw dla dzieci na osiedlu Pólko, który został sfinansowany ze środków Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie.
Życzenia te od razu się spełniły, ponieważ dzięki atrakcjom przygotowanym przez organizatorów, każde dziecko do domu wróciło uśmiechnięte i zadowolone. Dzieci i młodzież brały udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Każdy otrzymał niespodziankę.
W sobotnie popołudnie został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy latawiec pn.: "Szybujący uśmiech". Niestety do konkursu przystąpiły tylko 4 osoby, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Spośród zgłoszonych prac jury konkursowe na czele, którego stanęła pani Anna Sobieralska, oceniło latawce w następujący sposób:
I miejsce - Weronika Laskowska
II miejsce- Laura Seroka
III miejsce Krzysztof Baranowski
IV miejsce - Rafał Laskowski
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!
Niewątpliwie atrakcją podczas zabawy był występ taneczny grupy młodzieżowej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury. Ponad 30-osobowa grupa zaprezentowała się w tańcu nowoczesnym. Za swój występ otrzymali od publiczności gromkie brawa.
Przez cały czas dzieci mogły skakać na dmuchanym zamku, na trampolinie, jeździć na quadach, czy też przejechać się bryczka konną. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Zainteresowaniem cieszył się pokaz motorów, którymi przyjechali do nas zaprzyjaźnieni motocykliści. Piękne maszyny podziwiali zwłaszcza chłopcy, których warkot motorów wręcz zauroczył. Jednym z punktów programu był pokaz tresury psa policyjnego zaprezentowany dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.
Zabawa dla dzieci i młodzieży trwała do godziny 20.00. Następnie przy dźwiękach zespołu Solus z Gniewu obyła się zabawa taneczna dla dorosłych.
Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy wsparli sobotnią imprezę: panu Leszkowi Jachlewskiemu, Gabrieli i Lechowi Sobieralskim, Małgorzacie i Andrzejowi Smoczyńskim, Ewie Waśniewskiej, Annie i Leszkowi Sobieralskim, Rafałowi i Łukaszowi Deja. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do korzystania z innych ofert ośrodka kultury.
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk