MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-08-27 Zakończenie XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Odstępstwo od szarej rzeczywistości i prawdziwa uczta dla ducha… tak w kilku słowach można podsumować jedenastą edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie. Koncerty odbywające się w Bazylice Katedralnej stały się swoistą tradycją naszego miasta. W każdą wakacyjną środę wnętrze katedry wypełniały niezwykłe dźwięki.

 

W minioną środę, 26 sierpnia 2009 r., w Katedrze Pelplińskiej odbyło się uroczyste zakończenie XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Tego wieczoru, podczas koncertu finałowego, usłyszeliśmy Koncert fortepianowy e-moll Op. 11 Fryderyka Chopina w wykonaniu pianisty Sławomira Wilka oraz Kwartetu „Prima Vista”.

 

Wśród publiczności byli m.in.: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezjalny prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga Biskup Pelpliński, Dyrektor Studium Organistowskiego ks. dr Tomasz Rakowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch.

 

Po przywitaniu zebranych gości, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch podziękował wszystkim organizatorom, artystom oraz dyrektorowi festiwalu, dzięki którym promocja Pelplina sięga daleko poza granice sąsiednich miast i gmin, jak również Pomorza i pozostałych regionów Polski, a także zagranicy. Życzył przy tym udanego wieczoru, wyrażając jednocześnie nadzieję, na dalsze spotkania podczas kolejnych koncertów organizowanych przez Fundację Promocji Sztuki im. Gabriela Faure.

 

Z pewnością festiwalowe koncerty na długo pozostaną w naszej pamięci. W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy wszystkich miłośników unikalnego brzmienia pelplińskich organów, na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie, która odbędzie się w przyszłym roku.

 

Miejski Ośrodek Kultury był jednym ze współorganizatorów tegorocznych koncertów. Podziękowania kierujemy do sponsora – firmy Pelplin Sp. z o.o. GAMESA Energia Polska za wsparcie finansowe.

(za portalem www.pelplin.pl)

 

 
 

zdjęcia: GCI


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk