MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2009-12-10 Uroczyste otwarcie sali widowiskowo-konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury.

9 listopada 2009 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie nastąpiło uroczyste otwarcie sali widowiskowo-konferencyjnej. Jest to znaczący moment nie tylko dla kadry ośrodka kultury, ale dla całej społeczności gminy Pelplin.

 

Kurtyna rozsunęła się parę minut po 18-tej i na scenie pojawiła się pianistka pani Dorota Jabłońska-Mazurek, która utworem Chopina rozpoczęła wieczorną uroczystość. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Jan Kulas- poseł na Sejm RP, Daniela Chrapkiewicz- poseł na sejm RP, Patryk Demski- radny sejmiku województwa pomorskiego, ks. kanonik Tadeusz Brzeziński - proboszcz parafii w Pelplinie, ks. Ireneusz Smagliński- dyrektor Radia Głos. Włodarzy Miasta i Gminy Pelplin reprezentowała Jolanta Ligmanowska- sekretarz gminy. Obecni byli także dyrektorzy placówek oświatowych z gminy Pelplin, radni powiatowi oraz gminni, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy miasta i gminy Pelplin.

 

Po przywitaniu, dyrektor Ośrodka Kultury Piotr Łaga przedstawił prezentację multimedialną ukazującą etapy remontu oraz zakres prac, które pozostały jeszcze do wykonania. Następnie wspólnie z panią sekretarz gminy Jolantą Ligmanowską dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Proboszcz parafii katedralnej w Pelplinie ks. Tadeusz Brzeziński dokonał poświęcenia wyremontowanej sali widowiskowo-konferencyjnej.

 

Po części oficjalnej, konferansjerka zaprosiła zgromadzonych gości na część artystyczną, w której jako pierwsza wystąpiła Pelplińska Orkiestra Dęta. Następnie na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z grup tańca towarzyskiego i nowoczesnego oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej w Pelplinie. Występy zakończyła pianistka Dorota Jabłońska-Mazurek wykonaniem Preludium h-moll Fryderyka Chopina.

Uroczystość zakończono poczęstunkiem.

 

Remonty obiektów Ośrodka Kultury rozpoczęto jesienią 2007 roku. Prowadzone są etapami, w zależności od pozyskanych środków. Dotychczasowe prace remontowe wykonano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków gminy Pelplin. Ośrodek Kultury starał się o pozyskanie dalszych środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Niestety, zarząd Województwa Pomorskiego, w tym miesiącu podjął decyzję o nie przyznaniu środków na projekt Ośrodka Kultury.

 

Zdjęcia: Seweryn Brzeziński

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk