MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2010-01-08 Koncert świąteczno-noworoczny za nami. Zobacz zdjęcia!
Wczoraj (7.01) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbył się koncert świąteczno- noworoczny, podczas którego usłyszeliśmy kolędy, pastorałki i inne utwory o świątecznym charakterze.
Podczas wczorajszego wieczoru jako pierwsza wystąpiła "Pelplińska Orkiestra Dęta” pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego, która wykonała cztery utwory, w tym dwie kolędy. Następnie, Alina Dąbrowska - nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie Filii w Pelplinie wraz ze swoją uczennicą kl. II na fortepian - Darią Staniszewską wykonały 2 kolędy na cztery ręce: Lulajże Jezuniu oraz Dzisiaj w Betlejem.
Niezwykłą niespodzianką był występ muzyków Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Pelplinie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy: kolędy na cztery ręce, które wykonały Dagmara Szulkowska i Magdalena Szczygeł, solo skrzypiec Miriam Urban, kolędy na cztery ręce zagrane przez prof. Alicję Hawryluk i Patryka Podwojskiego,  utwór zaprezentowany na skrzypcach i fortepianie w wykonaniu Magdaleny Klejny oraz prof. Alicji Hawryluk. Pierwszą część koncertu zakończyła Magdalena Szczygeł, która przy akompaniamencie prof. Hawryluk zagrała Tarantelę Wiliama Henrego Squira na wiolonczelę i fortepian. Po tym utworze nastąpiła krótka przerwa na poczęstunek.
W drugiej części koncertu usłyszeliśmy Młodzieżowy zespół kameralny "Con Vigore". Zespół wystąpił w następującym składzie:
PROWADZENIE: Michał Puchowski
SKRZYPCE: Magdalena Brzoskowska, Agnieszka Puchowska, Dagmara Szulkowska, Kamila Kwidzińska, Julia Izba, Kamila Wensierska.
FORTEPIAN: Natalia Wensierska
KLARNET: Szymon Laskiewicz
FLET POPRZECZNY: Magdalena Błędzka
WIOLONCZELA: Magdalena Szczygeł
GITARA: Marek Puchowski
INSTRUMENTY PERKUSYJNE: Paweł Kuniszewski.
 
Koncert miał wyjątkowy charakter. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Nie obyło się także bez bisów. Wszystkim muzykom gratulujemy tak wielkiego talentu i życzymy wielu sukcesów, zarówno w dziedzinie muzyki, jak i w życiu osobistym.
Państwu, dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na inne wydarzenia kulturalne organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury.

Już dziś serdecznie zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w Pelplinie odbędzie się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury o godz. 16.00.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk