MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2010-01-10 Finał WOŚP w gminie Pelplin.

Mimo dość srogiej zimy, tegoroczna zbiórka dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Pelplin przyniosła znowu bardzo dobry wynik. W gminie Pelplin zebrano łącznie 8.519,60 zł.

W samym Pelplinie zebrano:

5.594,11 zł (tj. o 152 zł więcej niż w ubiegłym roku))

6,65 £ (funtów brytyjskich)

11,00 $ (dolarów)

Na ulicach Pelplina datki do puszek zbierało łącznie17 wolontariuszy. Po godz. 16.00 w sali Ośrodka Kultury odbyła się specjalna impreza. Na scenie zagrał zespół rockowy ze Starogradu „Wściekłe psy”. Czwórka chłopaków zaprezentowała dynamiczną muzykę, która przypadła do gustu szczególnie młodszej części widowni. Ponadto uczestnicy imprezy mogli obejrzeć występy grupy tanecznej "ZWK Crew" działającej w Ośrodku Kultury pod kierunkiem Oskara Jaśniewskiego. Sala Ośrodka Kultury nie była wypełniona i wydawało się, że licytacja będzie trudna i mierna. Tymczasem okazało się, że wszystkie przedmioty przygotowane przez organizatorów zostały zlicytowane, a szczególnie ciekawa okazała się końcówka licytacji. Pod młotek poszły m.in. piłka i szaliki kibica ufundowane przez Klub Sportowy Wierzyca Pelplin, obrazy Ireny i Marka Zagórskich oraz Józefa Olszynki, zdjęcia Krzysztofa Mani z Pelplina, narzędzia z firmy DAK-BUD z Pelplina, torty z Cukierni "Edyta" Eugeniusza Badziąga, tort z piekarni Leszka Melera, wyroby ze szkła, kalendarze, koszuli, prace na szkle wykonane przez Marię Leszman i inne gadżety. Na aukcje WOŚP w Pelplinie trafił też duży tort i złote kolczyki z XI Balu Mestwina. Wylicytowany na Balu tort przekazał na rzecz WOŚP zastępca burmistrza Tadeusz Błędzki, a złote kolczyki Państwo Małgorzata i Waldemar Blomberg z firmy AMPER z Pelplina. Kolczyki nabył za 400 zł pan Łukasz z Pelplina.

W gminie Pelplin WOŚP zagrała tradycyjnie także w Kulicach i Rudnie. W Kulicach imprezę zorganizował Zespół Kształcenia i Wychowania. Zebrano 182,00 zł. Od godziny 15:00 w świetlicy wiejskiej trwała impreza, podczas której obyła się licytacja okolicznościowych gadżetów, loteria fantowa, konkursy dla dzieci, a o godzinie 17:00 przedstawienie teatralne pt: „Igraszki z diabłem” przygotowane przez uczniów klasy III gimnazjum.

Natomiast wolontariusze z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie pod kierunkiem pani Ewy Moszyńskiej zebrali kwotę 2.743,49 zł, 2 euro i 3 korony czeskie. Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz aukcja gadżetów orkiestrowych. Jeden z kubków wylicytowano na kwotę 135 złotych. W trakcie wspólnej zabawy przy zespole muzycznym z DPS w Rudnie można było skosztować pysznych ciast i chleba ze smalcem. Program tegorocznej imprezy uatrakcyjniły występy uczniów i przedszkolaków.

 

 

Licytacja w Pelplinie
 

Młodzież z grupy tanecznej ZWK
 

Zespół muzyczny WŚCIEKŁE PSY

 

 

Finał w Rudnie
 

Finał w Rudnie

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk