MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2010-03-17 Ja jestem Słowianin- Świadek nadziei. Zapraszamy na spektakl!
W związku z obchodami 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II zapraszamy na spektakl teatralny "Ja jestem Słowianin- Świadek nadziei". Widowisko słowno- muzyczne w wykonaniu aktorów z Premiera ARS Impresariat & Marketing z Krakowa odbędzie się 20 marca 2010 roku (sobota) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 2A w Pelplinie.

O spektaklu...

Już ponad 30 lat mija od dnia, kiedy we wszystkich kościołach zabrzmiały dzwony ogłaszające wybór Karola Wojtyły jako następcy świętego Piotra. Oto 16 października 1978 r. spełniła się zapowiedź Juliusza Słowackiego o słowiańskim papieżu. Niezwykły pontyfikat Jana Pawła II sprawił, że cały świat patrzył w kierunku Watykanu bardziej niż kiedykolwiek. Coraz trudniej mówić o Janie Pawle II. Tak bardzo przerasta On naszą małość. "Był chlubą i nadzieją naszych czasów".
 
... Tu w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło. Mówi się, że wszędzie dobrze, a najlepiej w domu...
                                                                                                                    JP 16 VI 1999
 
Proponujemy Państwu program niezwykły. Szczególne spotkanie z artystami na co dzień uprawiającymi różne gatunki sztuki (muzycy, aktorzy), którzy w rocznicę trzydziestolecia pontyfikatu przygotowali widowisko upamiętniające osobę papieża Polaka. Jest to montaż muzyczno poetycki w którym wykorzystano fragmenty wypowiedzi, utworów oraz fabularyzowane epizody z życia księdza Karola Wojtyły i później papieża Jana Pawła II.
Spektakl to refleksyjny, pełen zadumy rysunek ukazujący postać wielkiego Polaka. Obraz rzeczywistości, z którą przyszło mu się zmagać w trudnych czasach młodości oraz kapłaństwa w Polsce. Obraz rzeczywistości, który chciał nam wszystkim przekazać jako duchowy opiekun chrześcijaństwa. Wszystko spojone pełnymi zadumy tekstami i utworami muzycznymi.
Spektakl ma być nie tylko opowieścią o wielkim człowieku, ale też o wielkiej idei, która pozostała w sercach milionów.
 
Wykonawcy:
Alicja Kubaszewska                  Janusz Baran
Robert Nowak                           Anna Hofman
Jacek Wojciechowski               Jarosław Turzyński
 
Czas trwania spektaklu: 90 minut

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk