MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 29 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2010-06-28 Bawiliśmy się w miniony weekend.

W miniony weekend odbyły się aż trzy festyny w wioskach naszej gminy. W piątek 25 czerwca sołectwo w Rajkowach zorganizowało festyn w Ornasowie. Zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz dla całych rodzin poprowadził pan Wiesław Świtała z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Do zabawy zagrał pan Wojtek z zespołem, a całość przygotował pan sołtys Jan Krajnik z innymi mieszkańcami. Pogoda i frekwencja dopisała.

W sobotę 26 czerwca odbyły się festyny w Janiszewku i Bielawkach. Sołtys Janiszewka pan Tadeusz Laskowski zbadał o dobrą zabawę i gastronomię. Mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, chętnie uczestniczyli w konkursach z nagrodami. Zabawa taneczna trwała do godzin nocnych.

Natomiast w Bielawkach na placu przy świetlicy wiejskiej o dobrą zabawę zadbała pani sołtys Żaneta Ryszkowska i panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Już od 16-tej rozpoczęły się zabawy dla dzieci, w które włączyli się podopieczni sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce rodzimego zespołu.

 

W sobotę, na bocznych boiskach stadionu miejskiego w Pelplinie odbyła się pierwsza wakacyjna zabawa w naszym mieście. Tym razem różnorodną muzykę zapewnił DJ Max (zobacz www.dj.max.pl). Zabawa zakończyła się po pierwszej w nocy.

Zdjęcia: Seweryn Brzeziński

 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk