MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 stycznia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2010-07-18 Festyny w Kulicach i Gręblinie. Mimo deszczu i burzy, udane zabawy.

W sobotę 17 lipca odbyły się kolejne festyny wiejskie zorganizowane przez Rady Sołeckie w Kulicach i Gręblinie.

W Kulicach o godz. 16.00 rozegrano mecz piłki nożnej Oldbojów, w którym drużyna z Kulic była górą. W przerwie meczu i bezpośrednio po nim, zabawy dla dzieci poprowadził pan Wiesław Jabłoński. Następnie na scenie zaprezentowała się zespól muzyczny z Kulic. Okazało się, że w Kulicach od lat istnieje dobra kapela grająca rocka. Grupa czterech chłopaków działa z przerwami od wielu już lat. W sobotę po długiej przerwie zagrali po raz pierwszy w nowym składzie. Po ich koncercie odbyły się dalsze zabawy i konkursy dla najmłodszych, a na scenie zainstalował się zespół muzyczny z Tczewa „Jocker”. O nagrody i słodkie niespodzianki dla dzieci zadbała pani sołtys Maria Skotnicka. Niestety wkrótce nad wioską przeszła nawałnica. Deszcz i burza uniemożliwiły dalszą zabawę w plenerze na boisku. Zabawę przeniesiono na świetlicę wiejską, gdzie mieszkańcy Kulic i goście doskonale bawili się do drugiej w nocy.   

Natomiast w Grębilinie deszcz i burza tylko trochę postraszyły uczestników festynu. Zespól „Slous” i sołtys Ryszard Borys zadbali o dobrą zabawę. Na początku festynu pani Katarzyna Borys przeprowadziła zabawy dla najmłodszych. Po godzinie 20-tej rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do pierwszej w nocy.

W najbliższą sobotę zapraszamy do wspólnej zabawy w Pelplinie. Na osiedlu Pólko odbędzie się festyn-zabawa. Początek o godz. 18.00. W programie zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i całych rodzin, a wieczorem od 20-tej do 1-szej w nocy zabawa taneczna. Zagra zespół „Solus”, który w naszej gminie zdobył już popularność i renomę.

Serdecznie zapraszamy.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
facebook
Newsletter
30. Finał WOŚP
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk