MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2010-08-06 Pełna sala na koncercie muzycznym.
Wczoraj, w czwartek 5 sierpnia, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbył się koncert muzyki jazzowej i rozrywkowej. Zagrali studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Koncert zgromadził pełną salę publiczności (około 130 osób).
Młodzi wykonawcy wykonali utwory znanych artystów, m.in. takich jak jak Louis Armstrong, Frank Sinatra, Herbie Hancock, Duke Ellington, Ella Fitzgerald, w ciekawych, jazzowych aranżacjach.
Publiczność na sali nagrodziła muzyków hojnymi brawami.
 
Podziękowania:
Za przystrojenie sali krzewami dla firmy
Zakładanie i projektowanie ogrodów IRGA, Sławomir Kozłowski, Kulice
 
Za obsługę bufetu dla Pani
Anny Sobieralskiej oraz pozostałych Pań.
 
Wykonawcy:
Magdalena Ułanowicz - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno- aktorskim, od 2 lat studentka jazzu i muzyki estradowej. Uczestniczka i finalistka XXXIX Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach, solistka w międzynarodowym projekcie muzyki współczesnej Art Without Boundaries we Włoszech. Bierze czynny udział w koncertach i festiwalach na terenie kraju, tj. Jazz Jantar, Suwałki Blues Festival.

Piotr Lewańczyk - trójmiejski basista i kontrabasista młodego pokolenia. Muzyk sesyjny, student Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Współpracuje między innymi z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Udziela się w wielu autorskich projektach muzycznych. Obecnie pracuje nad materiałem z grupą Kunst der Funk, której jest współzałożycielem. Jako muzyk sesyjny ceniony jest za kreatywność i otwartość na wszelkie zjawiska muzyczne. Współpracował między innymi z Marcinem Gawdzisem, Tomaszem Sowińskim, Tomaszem Świerkiem, Mainstream Quintet. Jego talent zauważony został przez samego Wojtka Pilichowskiego i doceniony poprzez zaproszenie do nagrania płyty "No bass No fun II".

Sławek Koryzno - perkusista, student na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa perkusji Tomka Sowińskiego). Członek Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku prowadzonej przez prof. Leszka Kułakowskiego oraz zespołu Homemade Quintet.
 
Kuba Ostrowski - pianista, student w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego i Włodzimierza Nahornego. Członek Big Bandu AM w Gdańsku prowadzonego przez prof. Leszka Kułakowskiego.
 
Marek Stępniak – saksofonista, student AM w Gdańsku w klasie saksofonu Macieja Sikały, absolwent Policealnego Studium Jazzu w Warszawie (klasa saksofonu Michała Kulentego).
  
Foto. Miriam Łaga
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk