MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2005-04-20 Sezon lekkoatletyczny w Pelplinie - rozpoczęty
Sezon lekkoatletyczny w Pelplinie – rozpoczęty

Wraz z dłuższymi i cieplejszymi dniami sportowcy pelplińskich szkół mieli okazję zmierzenia swych umiejętności sportowych w konkurencjach lekkoatletycznych.
Okazją były organizowane zawody na miejscowym stadionie przez Gminny Ośrodek Kultury w dniu 19 kwietnia br.
Celem tej imprezy była popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ocena sportowego poziomu kultury fizycznej .
W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych gminy Pelplin.
Regulamin przewidywał, że każda szkoła ma prawo wystawić po 3 zawodników do poszczególnych konkurencji , a każdy zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach. Zmagania zgromadziły 236 zawodników, co jest bardzo dobrą prognozą na przyszłość. Prym wiedli zawodnicy, biorący aktywny udział w treningach, zajęciach UKS-ów czy też trenujący w klubach.
Zgromadzenie tylu startujących w gminnych zawodach, możliwe jest dzięki zaangażowaniu nauczycieli i trenerów pracujących z młodzieżą i współpracujących z GOK-iem.


Oto osiągnięte rezultaty:

Szkoły Podstawowe

Bieg na 60 m – dziewczęta
1- Dembicka Paulina ZS Nr 2 - 9,4
2- Baczewska Kamila ZS Nr 1 – 9,4
3- Szczuka Jagoda ZS Rajkowy – 9,5
4- Bukowska Marta ZS Nr 1 – 9,5
5- Bielińska Paulina ZS Nr 1 – 9,5
6- Lewandowska Katarzyna – ZS Rajkowy – 9,7
7- Lewandowska Malwina ZS Rajkowy – 9,8
8- Pielecka Dorota ZS Nr 1 – 9,8
Pozostałe rezultaty :
- Szymczak Paulina ZS Nr 2 – 10,0
- Murawska Maria – ZKiW Kulice – 9,9
- Rogalewska Karolina ZS Nr 2 – 10,4
- Grabowska Malwina ZkiW Rudno – 10,5
- Gruman Anna ZKiW Rudno –10,1
- Huzior Barbara – ZKiW Rudno – 10,7
- Lasota Paulina SP M.Walichnowy – 10,6

Bieg na 60 m – chłopcy
1- Faculak Przemysław ZS Nr 2 – 9,3
2- Reiske Dawid ZS Nr 2 – 9,3
3- Domke Michał SP M.Walichnowy – 9,3
4- Sikora Piotr SkiW Rudno – 9,4
5- Łyko Mateusz SP Rajkowy – 9,4
6- Kaszowicz Maciej ZS Nr 2 – 9,4
7- Gońda Karol ZkiW Kulice – 9,4
8- Hubner Kamil ZS Nr 1 – 9,6
Pozostałe rezultaty :
- Laskowski Piotr ZS Rajkowy – 9,7
- Trzciński Krystian ZS Rajkowy – 11,3
- Warnke Paweł ZS Nr 1 – 10,1
- Małolepszy Waldemar ZS Nr 1 – 9,9
- Sójka Sławomir SP M. Walichnowy - 9,7
- Śledź Ariel ZKiW Rudno – 10,0
- Szwonek Artur ZKiW Rudno – 10,0

Bieg na 600 m – dziewczęta
1- Lewandowska Katarzyna ZS Rajkowy – 2,03,5
2- Baczewska Kamila ZS Nr 1 – 2,08,9
3- Chabowska Iwona ZS Nr 2 – 2,11,5
4- Lewczuk Klaudia ZS Nr 2 - 2,14,4
5- Lewandowska Malwina ZS Rajkowy – 2,16,8
6- Lasota Paulina SP M.Walichnowy – 2,23,9
7- Gruszczyńska Marta ZS Rajkowy – 2,31,9
8- Kaszuba Agata ZKiW Kulice – 2,42,4
Pozostałe rezultaty :
- Grabowska Malwina ZKiW Rudno – 2,49,3
- Leszczyńska Anna ZKiW Rudno – 3,03,4
- Habas Paulina ZKiW Rudno – 2,51,9

Bieg na 1000 m – chłopcy
1- Sikora Marcin ZS Nr 1 – 3,21,6
2- Smoliński Dawid ZS Nr 2 – 3,38,5
3- Małolepszy Waldemar ZS Nr 1 – 3,44,3
4- Brzeziński Piotr SP M. Walichnowy – 3,47,2
5- Frost Daniel ZS Nr 2 – 3,48,9
6- Łyko Mateusz ZS Rajkowy – 3,58,7
7- Myszewski Jacek ZS Nr 2 - 4,06,9
8- Warnke Paweł ZS Nr 1 – 4,07,1
Pozostałe rezultaty:
- Laskowski Piotr ZS Rajkowy – 4,10,1
- Waldmann Amadeusz ZS Rajkowy – 4,37,2
- Tomaszewski Michał ZKiW Kulice – 4,22,4
- Szwonek Artur ZKiW Rudno – 4,50,4

Skok w dal – dziewczęta
1- Dembicka Paulina ZS Nr 2 – 3,88
2- Reszczyńska Martyna ZS Nr 2 – 3,85
3- Bukowska Marta – ZS Nr 1 – 3,80
4- Bielińska Paulina ZS Nr 1 – 3,62
5- Meller Wioletta ZS Rajkowy – 3,58
6- Lewandowska Patrycja ZS Rajkowy - 3,54
7- Pielecka Dorota ZS Nr 1 – 3,50
8- Rogalewska Karolina ZS Nr 2 – 3,49
Pozostałe rezultaty :
- Wysocka Maria ZS Rajkowy – 3,48
- Dytrych Anna ZS Nr 1 – 3,35
- Dmuchowska Kaludia ZS Nr 1 – 3,38
- Kaszuba Agata ZKiW Kulice – 3,38
- Lasota Paulina SP M.Walichnowy – 3,05
- Wiśniewska Katarzyna ZKiW Rudno –3,15
- Gronau Anna ZKiW Rudno – 3,43
- Sikorska Patrycja ZKiW Rudno – 3,40

Skok w dal – chłopcy
1- Michalik Wojciech ZKiW Rudno – 4,12
2- Faculak Przemysław ZS Nr 2 – 4,01
3- Domke Michał SP M.Walichnowy – 3,93
4- Krzysica Marcin ZKiW Rudno – 3,92
5- Kaszowicz Maciej ZS Nr 2 – 3,86
6- Sójka Sławomir SP M.Walichnowy – 3,81
7- Dyszer Paweł ZS Nr 1 – 3,80
8- Domachowski Mateusz ZKiW Rudno – 3,77
Pozostałe rezultaty:
- Dering Daniel ZS Nr 1 – 3,44
- Trzciński Krystian SP Rajkowy – 3.03
- Gruszczyński Marcin ZS Rajkowy – 3,45
- Wiszowaty Mateusz ZS Rajkowy – 3,60
- Łaga Jakub ZS Nr 2 – 3,61
- Kaszuba Łukasz ZKiW Kulice – 3,44
- Gońda Karol ZKiW Kulice – 3,63
- Platta Patryk ZS Nr 1 – 3,66
- Huebner Kamil ZS Nr 1 – 3,61
- Brzeziński Piotr SP M.Walichnowy – 3,39

Rzut piłeczką palantową – dziewczęta
1- Lewandowska Patryca ZS Rajkowy – 42m
2- Smolarek Patrycja ZS Nr 1 – 41m
3- Szczecińska Angelika ZS Nr 1 – 36,5m
4- Reszczyńska Martyna ZS Nr 2 – 33,5m
5- Chabowska Iwona ZS Nr 2 – 33m
6- Sikorska Patrycja ZKiW Rudno – 31,5m
7- Babińska Katarzyna ZS Rajkowy – 31m
8- Szymczak Paulina ZS Nr 2 – 30m
Pozostałe rezultaty :
- Wysocka Maria ZS Rajkowy – 22,5m
- Żółtek Paulina ZKiW Rudno – 21m
- Rus Żaneta ZKiW Rudno –20m

Rzut piłeczką palantową – chłopcy
1. Reiske Dawid ZS Nr 1 - 59m
2. Michalik Wojciech ZKiW Rudno – 53 m
3. Sójka Sławomir SP M.Walichnowy – 52 m
4. Dering Daniel ZS Nr 1 –52m
5. Tarnowski Paweł ZS Nr 2 –49m
6. Platta Patryk ZS Nr 1 – 47 m
7. Dyszer Paweł ZS Nr 1 – 46 m
8. Waldmann Amadeusz ZS Rajkowy – 45 m
Pozostałe rezultaty:
- Gruszczyński Marcin ZS Rajkowy – 40,5m
- Wiszowaty Mateusz ZS Rajkowy – 33m
- Smoliński Dawid ZS Nr 2 – 36m

Szkoły Gimnazjalne
Bieg na 100 m – dziewczęta
1- Sieg Magdalena ZS Rajkowy – 14,0
2- Sieg Dminika ZS Rajkowy – 14,1
3- Tutkowska Kamila ZS Rajkowy – 14,3
4- Górna Katarzyna ZKiW Kulice – 14,4
5- Kordowska Anna ZKiW Rudno – 14,8
6- Peplińska Karolina ZS Nr 2 – 15,0
7- Kwiatkowska Natalia ZKiW Kulice – 15,1
8- Zywert Marta ZS Nr 2 – 15,1
Pozostałę rezultaty:
- Flemng Angelika ZS Nr 2 – 15,6
- Eggert Marta ZS Nr 1 – 15,3
- Wysocka Kaludia ZS Nr 1 – 17,8
- Banach Mirella ZS Nr 1 – 17,6
- Krause Kamila ZKiW Rudno – 17,2
- Woźniak Aleksandra ZkiW Rudno – 16,2

Bieg na 100 m – chłopcy
1- Ciosek Jacek ZKiW Rudno – 12,7
2- Tomaszewski Paweł ZS Rajkowy – 13,0
3- Seroka Fabian ZS Nr 2 – 13, 1
4- Staśkowski Dawid ZS Nr 2 – 13,3
5- Binkowski Tomasz ZKiW Kulice – 13,7
6- Sikora Radosław ZKiW Rudno –13,8
7- Pawelec Łukasz ZS Nr 2 – 13,8
8- Tomczuk Adrian ZS Rajkowy – 14,3
Pozostałe rezultaty :
- Szczygeł Maciej ZS Nr 1 – 14,9
- Choiński Patryk ZS Rajkowy – 14,4

Bieg na 300 m – dziewczęta
1- Sieg Magdalena ZS Rajkowy – 46,7
2- Tutkowska Kamila ZS Rajkowy – 47,0
3- Górna Katarzyna ZKiW Kulice – 50,2
4- Pelpińska Karolina ZS Nr 2 – 52,7
5- Zywert Marta ZS Nr 2 – 56,1
6- Trepkowska Kinga ZS Rajkowy – 57,3
7- Grabowska Ewelina ZKiW Rudno – 1,01,4
8- Górecka Martyna ZKiW Rudno – 1,11,3

Bieg na 300 - chłopcy
1- Lasota Łukasz ZKiW Rudno – 45,0
2- Seroka Fabian ZS Nr 2 – 45,0
3- Klozyk Rafał ZS Nr 1 – 46,3
4- Staśkowski Dawid ZS Nr 2 – 49,9
5- Świtalla Roman ZS Rajkowy – 50,9
6- Tomczuk Patryk ZS Rajkowy – 52,0

Bieg na 600 m – dziewczęta
1-Dyszer Julita ZS Nr 1 – 1,49,7
2-Sieg Dominika ZS Rajkowy – 1,50,2
3-Zielińska Kamila ZKiW Kulice – 2,02,8
4-Powalska Małgorzata ZKiW Rudno – 2,07,9
5-Filcek Monika ZS Nr 2 – 2,08,1
6-Borowska Pamela ZS Rajkowy – 2,11,0
7-Kwiatkowska Natalia ZKiW Kulice – 2,11,3
8-Śliwa Anna ZS Nr 2 – 2,12,9
Pozostałe rezultaty:
- Szymborska Aneta ZS Nr 2 – 2,14,7
- Kuros Grażyna ZS Rajkowy – 2,16,1

Bieg na 1000 m – chłopcy
1-Grzonka Łukasz ZS Rajkowy – 3,10,1
2-Klozyk Rafał ZS Nr – 3,10,4
3-Meler Maciej ZS Rajkowy – 3,15,3
4-Śledź Lucjan ZKiW Rudno – 3,18,2
5-Sząszor Kamil ZS Nr 2 - 3,21,3
6-Zieliński Paweł ZS Nr 2 – 3,22,3
7-Iwański Mateusz ZKiW Rudno – 3,22,8
8-Frost Dawid ZS Nr 2 – 3,25,2
Pozostałe rezultaty:
- Choiński Patryk ZS Rajkowy – 3,26,6
- Meller Bartłomiej ZS Rajkowy – 3,30,5
- Jankowski Adam ZKiW Kulice – 3,34,5
- Mechliński Andrzej ZKiW Rudno – 3,36,9

Skok w dal – dziewczęta
1- Kordowska Anna ZKiW Rudno – 4,13m
2- Lasota Marlena ZKiW Rudno – 3,88
3-4 – Eggetr Marta ZS Nr 1 – 3,74m
Meller Magdalena ZSRajkowy – 3,74m
5- Filcek Marlena ZS Nr 2 – 3,70m
6-Świtalla Grażyna ZS Rajkowy – 3,64m
7- Bornowska Wiktoria ZS Nr 2 – 3,53m
8- Pellowska Joanna ZS Nr 1 – 3,44m
Pozostałe rezultaty :
- Flizik Katarzyna ZS Rajkowy – 3,15m
- Mucharska Julita ZS Nr 1 – 3,10m
- Orlikowska Magdalena ZS Nr 1 – 2,75m
- Borys Lucyna ZKiW Rudno – 3,29m
- Filcek Monika ZS Nr 2 – 3,41m

Skok w dal – chłopcy
1- Ciosek Jacek ZKiW Rudno – 5,15m
2- Tomaszewski Paweł ZS Rajkowy – 5,10m
3- Lasota Łukasz ZKiW Rudno – 4,95m
4- Seyda Piotr ZS Nr 2 – 4,73m
5- Chrzonowski Krzysztof ZKiW Kulice – 4,64m
6- Kreft Tomasz ZKiW Kulice – 4,55m
7- Tomczuk Adrian ZS Rajkowy – 4,50m
8- Ossowski Martyn ZKiW Rudno –4,48m
Pozostałe rezultaty:
- Wójcik Paweł ZS Nr 2 – 4,33m
- Greber Karol ZS Nr 2 – 4,40m
- Szczygeł Maciej ZS Nr 1 – 3,95m

Pchnięcie kulą – dziewczęta
1- Górska Judyta ZS Nr 2 – 8,60m
2- Lasota Marlena ZKiW Rudno – 8,41m
3- Ligmanowska Marta ZS Nr 2 – 8,32m
4- Makowska Daria ZKiW Kulice – 8,21m
5- Dubiela Patrycja ZKiW Kulice – 7,65m
6- Steba Dorota ZKiW Kulice – 7,44m
7- Rolnik Paulina ZS Nr 2 – 7,44m
8- Żółtek Joanna ZKiW Rudno – 7,13m
Pozostałe rezultaty:
- Szymczak Magdalena ZS Rajkowy – 7,24m
- Ćwiklińska Katarzyna ZS Rajkowy – 5,64m
- Kurek Maria ZS Rajkowy – 6,88m

Pchnięcie kulą – chłopcy
1- Figas Grzegorz ZS Nr 2 – 11,86m
2- Lasota Łukasz ZKiW Rudno – 11,38m
3- Wojtczak Piotr - 10,55m
4- Kamiński Szymon ZKiW Rudno – 10,15m
5- Binkowski Tomasz ZKiW Kulice – 10,12m
6- Neubauer Mateusz ZKiW Rudno – 10,01m
7- Borowski Tomasz ZS Nr 2 –9,50m
8- Paluchowski Jakub ZS Nr 2 – 9,46m
Pozostałe rezultaty:
- Grzonka Łukasz ZS Rajkowy – 8,62m
- Grzonka Bartosz ZS Rajkowy – 7,19m
- Czarnecki Rafał ZKiW Kulice – 8,23m
- Wyszomirski Tomasz ZS Rajkowy – 7,94m





Szkoły Ponadgimnazjalne

Bieg na 100 chłopcy
1- Bieliński Paweł ZSP Pelplin – 12,7
2- Seroka Łukasz ZSP Pelplin- 13,1
3- Jaszewski Przemysław ZSP Pelplin – 13,6
4- Borys Kamil ZSP Pelplin – 15,4

Bieg na 400 m chłopcy
1- Ruliński Przemysław ZSP Pelplin – 57,8
2- Waśniewski Marcin ZSP Pelplin, 1,01,4

Bieg na 1500 m chłopcy
1- Ruliński Przemysław ZSP Pelplin – 4,43,5
2- Waśniewski Marcin ZSP Pelplin- 4,57,1
3- Tucholski Karol ZSP Pelplin – 5,30,1
4- Rogaczewski Mateusz ZSP Pelplin – 5,36,7

Skok w dal chłopcy
1- Beliński Paweł ZSP Pelplin – 5,38m
2- Seroka Łukasz ZSP Pelplin – 5,19m
3- Jaszewski Przemysław ZSP Pelplin- 4,94m

Pchnięcie kulą chłopcy
1- Seroka Łukasz ZSP Pelplin – 11,26m
2- Jaszewski Przemysław ZSP Pelplin – 9,97m
3- Myszka Andrzej ZSP Pelplin -9,56m


Dziękujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

Zapraszamy do udziału w innych imprezach sportowych. W najbliższym czasie tj. 2.05.2005 organizujemy turniej piłki plażowej i turniej drużyn podwórkowych w piłce nożnej.
Informacji udzielamy w biurze GOK-u. Sądzę, że tegoroczna organizacja samego przebiegu zawodów była dobra, wiąże się ze zdobytym przez ostatnie lata doświadczeniem.
Ze sportowym pozdrowieniem
W.Świtała



Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk