MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-01-08 Koncert noworoczny otworzył nowy sezon artystyczny.

W sobotę 8 stycznia w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbył się koncert noworoczny. Gości, mieszkańców Pelplina i wykonawców powitał dyrektor MOK Piotr Łaga, który zaznaczył, że jest to kolejny koncert noworoczny organizowany przez Diecezjalną Szkołę Muzyczną II stopnia w Pelplinie i Miejski Ośrodek Kultury.

Pierwszymi wykonawcami w sobotni wieczór był kwartet gitarowy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w składzie: Zuzanna Wężyk, Wojciech Mocarski, Artur Czapiewski, Marek Puchowski. W ich wykonaniu zebrani usłyszeli pięć utworów: Do szopy, hej pasterze; Gdy się Chrystus rodzi; Habenardę z suity operowej Carmen; El Condor Passa; Irish Folk Medley (taniec irlandzki).

Kolejnymi wykonawcami byli uczniowie Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Pelplinie: Maciej Szmyt, Magdalena Szczygeł, Mariusz Dziubiński, Dagmara Szulkowska, Patryk Podwojski, Miriam Urban, Magdalena Klejna, Angelika Podwojska oraz nauczyciele pani Alicja Hawryluk, pani Małgorzata Flisikowska i pan Klaudiusz Rosół. Muzycy zaprezentowali utwory: Noc pastuszków; koncert  h –moll, Antonio Vivaldiego; Gdy śliczna Panna; Bóg się rodzi; Mizerna cicha; W żłobie leży; Jezus malusieńki; Wśród nocnej ciszy. Przed występem ks. Tomasz Rakowski dyrektor Diecezjalnej Szkoły Muzycznej w Pelplinie w kilku słowach przedstawił działalność Szkoły oraz przekazał zebranym serdeczne życzenia w trwającym okresie Bożego Narodzenia i z okazji Nowego Roku.

Z kolei na scenie zagościło Rodzeństwo Puchowskich: Michał na ksylofonie, Marek na gitarze i Agnieszka na skrzypcach. Wykonali pięć utworów, w tym kolędę Gdy się Chrystus rodzi oraz utwór z operetki, melodię filmową i What wonderful word. Dla widowni była to znakomita okazja do posłuchania oryginalnego brzmienia ksylofonu.

Koncert zakończył występ zespołu RAM TRIO w składzie: Adam Wierchuła - fortepian, Rafał Garczyński - kontrabas, Michał Puchowski - perkusja. W jazzowym brzmieniu młodzi muzycy wykonali: Silent Wight; Wsród nocnej ciszy; Oh, Christmas tree; Deck the Hall; Jingle bells.

Wszyscy wykonawcy nagrodzeni zostali zasłużonymi brawami. Koncert z pewnością mógł podobać się. Widzowie usłyszeli różnorodną muzykę w dobrym wykonaniu.

Organizatorzy dziękują wszystkim wykonawcom oraz panu Tomaszowi Puchowskiemu za pomoc w przygotowaniu koncertu.

 


Miriam Urban

 


Na wiolonczeli - Magdalena Szczygeł

 

 

 
 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk