MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-01-13 Koncert Chopinowski Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej.
13 stycznia o godz. 16.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Koncert zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tczewie Filia w Pelplinie z okazji zakończenia semestru nauki. W koncercie uczestniczyli nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej, którzy następnie mieli swoje spotkanie integracyjne.
Pianistka Elżbieta Pasierowska-Kołodziej zagrała muzykę Fryderyka Chopina.
 
 Elżbieta Pasierowska-Kołodziej
Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu profesor Katarzyny Popowej-Zydroń. Roczne studia podyplomowe odbyła w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie profesora Zbigniewa Śliwińskiego.
Brała udział w Międzynarodowych Kursach Interpretacji w Weimarze, gdzie doskonaliła swe umiejętności w klasie fortepianu profesora Jacoba Lateinera (1990) oraz w klasie kameralistyki profesora Normana Shetlera (1993).
W czasie studiów dwukrotnie została laureatką Konkursu na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1989 i 1990).
W roku 1992 zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Suwałkach.
 Od 1991 roku jest wykładowcą, a od 2001 roku adiunktem w gdańskiej Akademii Muzycznej w Katedrze Kameralistyki Wydziału Instrumentalnego. Od 1991 roku uczy gry na fortepianie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku.
Koncertowała w Niemczech i we Francji. W latach 2001 i 2002 brała udział w koncertach organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie w ramach Forum Lutosławskiego. 
Nagrała komplet pieśni F. Chopina z solistami Warszawskiej Opery Kameralnej - Ewą Mikulską (alt) i Witoldem Żołądkiewiczem (baryton) dla firmy DUX oraz pieśni B. Brittena z Ewą Mikulską dla Polskiego Radia.  
Została nagrodzona za działalność pedagogiczną:
- odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" (2002),
- Brązowym Krzyżem Zasługi (2004),
- Nagrodą Indywidualną II Stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej (2004).
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk