MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-01-29 Koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Gorące oklaski i trzykrotny bis.

W miniony piątek, 28 stycznia 2011,w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbył się kolejny koncert w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Orkiestra pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego, który pełnił też rolę konferansjera, zagrała kolędy, utwory śwąteczno-noworoczne i inne.

Na koncercie obecni byli m.in. Mirosław Chyła - przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie oraz rodziny muzyków. Po kilku utworach kapelmistrz orkiestry zapowiedział niespodziankę, którą była obecność i muzyka w wykonaniu Jana Skałbani, znakomitego puzonisty. Jan Skałbania po raz drugi wystąpił z Pelplińską Orkiestrą (pierwszy raz rok wcześniej podczas Balu Mestwina 2010).

Koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej podobał się mieszkańcom naszej gminy i gościom, o czym świadczyły aż trzykrotne bisy, które wykonała orkiestra w odpowiedzi na gorące oklaski. Wysoki poziom gry orkiestry chwalił też na scenie i w kuluarach Jan Skałbania.

Zarząd Orkiestry i Ośrodek Kultury składają serdeczne podziękowanie za przekazane datki złożone po koncercie, które zostaną przekazane na dalszy rozwój orkiestry.  

Zapraszamy na kolejne koncerty Orkiestry Dętej oraz inne wydarzenia kulturalne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 foto. Dariusz Brzeziński


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk