MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-02-14 Walentynki w Ośrodku Kultury

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od Świętego Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Na Zachodzie czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich. Choć wielu krytykuje walentynki jako przejaw amerykanizacji, Miejski Ośrodek Kultury zatroszczył się o to, aby choć przez chwilę w sercach mieszkańców Pelplina zagościło więcej ciepła i radości.

W niedzielę, 13 lutego 2011 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyły się Muzyczne Walentynki. Przygotowaliśmy dla Państwa program wokalno- instrumentalny. Jako pierwsza wystąpiła i zachwyciła swym głosem Małgorzata Paicz, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Następnie, usłyszeliśmy sporą dawkę poezji śpiewanej w wykonaniu Teatru Kuźnia Bracka ze Starogardu Gdańskiego.

Walentynki to także czas obdarowywania się drobnymi upominkami. W przerwie pomiędzy występami odbyło się losowanie drobnych prezentów. Dziesięciu szczęśliwców otrzymało m. in. walentynkowe kubeczki, zestaw kawowy oraz śpiewającego misia.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, życząc dużo miłości na każdy dzień.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do korzystania z pozostałych kulturalnych propozycji. Szczegóły w zakładce ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ KULTURALNYCH http://www.mok.pelplin.pl/?lg=&a=3 .

 
 
 
 
 
 
 
 
 

foto. Seweryn Brzeziński


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk