MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2005-06-06 Dni PelplinaPolacy bardzo lubią świętować.Wekendowe dni to wyjazdy poza miasto na działkę a później grilowanie i biesiadowanie.
W miniony wekend mieszkańcy naszej gminy mieli okazję do szczególnego świętowania. Obchodziliśmy bowiem kolejną rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II. Tym razem było to święto oficjalnie zatwierdzone przez Radę Miejską. Cała społeczność gminy po konsultacjach uznała, że każdego roku będziemy wspominać to epokowe wydarzenie.
Mamy przyzwolenie, zatem pora do działania.
W roku bieżącym mija piętnaście lat od momentu powstania samorządu terytorialnego w Polsce.
Stało sie to przyczyną do zorganizowania konferencji poświęconej temu zagadnieniu w dniu 3 czerwca br.jest też okazją do wręczenia odznaczeń dla tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju naszej "małej Ojczyzny".Na konferencji spotkali się przedstawiciele poszczególnych samorządów minionych lat oraz politycy będący liderami przedsięwzięć samorządowych.

W dniu następnym 5 czerwca br. GOK zaprosił na rozrywkowy blok muzyczny. Na scenie gościliśmy zespół "Rew Dress" z St.Petersburga, Matrę Tomczyńską, która urzekła swym śpiewem pelplińską publiczność, Teatr Muzyczny z Kwidzyna oraz rockowo-blusową kapelę "Nadmiar" z
Piły. Wszystko dopięte na ostatni guzik, zorganizowane najlepiej jak tylko potrafimy. A tu niepodzianka. Ulewa - to za małe słowo- leje jak z przysłowiowego cebra!
Tylko dzięki Wam drodzy państwo - publiczności- wytrwale bawiącej się z nami, udało się pokonać aurę.Wola zabawy zwyciężyła pogodę na tyle, że nocny piknik z "Hazardem" okazał się sukcesem. Bez najmniejszych wątpliwości - opłacałało się pozostać na imprezie. Zespół "Hazard" to mistrzowie swego rodzaju. Potrafią dotrzeć do wszystkich.Zabawę skończyliśmy nad ranem, by następnego dnia ( w niedzielę) spotkać się na Górze Jana Pawła II, na starcie VI Biegu Papieskiego, do którego stanęło 46 zawodników. Pogoda i tym razem nie była zbyt łaskawa.
/>

Dalej wspaniałe wystąpienia dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy sprawiły nam wiele satysfakcji. Satysfakcji tym bardziej doznanej, że przypomniały nam postać OSOWBOWOŚCI mającej przeogromny wpływ na życie współczesnych pokoleń.
Godz. 18:00 zarezerwowana została na Gminny Turniej KGW, w którym zmierzyły się koła ( siedem) zrzeszone w gm. Pelplin. Pełne wrażeń konkurencje pozwoliły wyłonić najlepsze Koło. Zwyciężczyniami zostały gospodynie z Międzyłęża. Gratulujemy.
Godzinę później na scenie pojawił się kabaret "Limo" z Trójmiasta.Członkowie tej kabaretowej grupy dali popis satyrycznego spojrzenia na życie codzienne. Zebrali wiele braw za to, że potrafili nas rozbawić.
/>

Dzisiaj w poniedziałek w VI rocznicę pobytu Papieża - Polaka spotkamy się w Bazylice Katedralnej na koncercie chórów. Ta sprawa wiąże się ściśle z doznaniami duchowymi. Pieśń chóralna unosi duszę i jednocześnie uspokaja. Wyciszeni udajemy się na miejsce szczególne dla Pelplina - na Górę Jana Pawła II - o godz. 21:37 modlitwa nasza popłynie tam gdzie Karoł Wojtyłła- Papież słowianin "stojąc w oknie Pana" nam błogosławi. Oby owo dobrodziejstwo błogosławieństwa przyniosło nam wiele owoców przyczyniając się do wzajemnej tolerancji i życzliwości i idących za tym wymiernych korzyści.
/>


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk