MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-07-18 Lato z Polską!
Z inicjatywy Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" oraz przy zaangażowaniu Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin od 11 lipca 2011 na terenie Gminy Pelplin przebywa szesnastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Rosji.
Akcja "Lato z Polską" jest dziełem śp. Macieja Płażyńskiego i największą akcją Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Jej celem jest umacnianie kontaktu dzieci polskich mieszkających w Rosji z polską kulturą, poprawa znajomości języka polskiego oraz utrwalanie własnej tożsamości narodowej podczas spędzanych w Polsce wakacji.
W imię rozwijania solidarności pomiędzy wszystkimi Polakami rozrzuconymi po świecie i w imię szacunku dla śp. Marszałka Macieja Płażyńskiego Gmina Pelplin podjęła decyzję wzięcia udziału w akcji "Lato z Polską".  
 
W ramach akcji „Lato z Polską” 16 i 17 lipca 2011 dzieci z Rosji były gośćmi Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Celem przyjazdu Rosjan do Polski było między innymi nawiązywanie więzi między młodzieżą polską a rosyjską. W związku z powyższym w piątkowych i sobotnich zajęciach udział wzięła dwunastoosobowa grupa młodzieży z Pelplina.
W piątek młodzież zwiedziła Bazylikę Katedralną w Pelplinie, Muzeum Diecezjalne oraz wzięła udział w warsztatach skryptorium. Po obiedzie w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbył się seans filmowy.
Z kolei w sobotę młodzież przeniosła się w westernowe klimaty. Na Ranczu Uroczysko w Wielgłowach można było spróbować jazdy konnej w siodle oraz przejechać się bryczką. W programie były także zabawy integracyjne oraz ognisko.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i nowe doświadczenia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk