MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-07-31 Letni festyn w Pelplinie i Turniej Amator Strong Man!

Ostatnia sobota obfitowała w imprezy plenerowe w naszej gminie. Mimo obaw o pogodę, było ciepło i bezdeszczowo.

W Pelplinie, na targowisku miejskim odbył się Letni Festyn pod nazwą „Muzycznie w środku lata” oraz Otwarty Turniej Amator Strong Man.

Dokładnie o 17-tej mieszkańców Pelplina i przywitał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Łaga. Pierwsza godzina imprezy upłynęła na zabawach dla najmłodszych, które poprowadził pan Wiesław Świtała. Dzieci korzystały także z palcu zabaw, który specjalnie na popołudnie stanął obok targowiska. Tuż po 18-tej na scenie wystąpił zespół Dewastator. Chłopcy z Kulic zagrali mocnego rocka dając popis solówek na gitarach i perkusji.

Po koncercie rozpoczął się oczekiwany z dużym zainteresowaniem Turniej Amator Strong Man. Zawody poprowadził profesjonalny strong Man - Ligo, były wielokrotny mistrz zawodów. Do pierwszej walki Armwrestling, czyli siłowanie na rękę, stanęło około 10 zawodników, mieszkańców naszej gminy, gości, w tym kilku Bułgarów. Po pasjonującej walce wyłoniono dwie pary, które walczyły o najwyższe miejsca. Następnie uczestnicy Turnieju próbowali swoich sił w konkurencji zwanej Waga Płaczu. Rzeczywiście dla niektórych odpowiednie uniesienie dwóch toporów ważących po 17 kg było nie do wykonania. Ale najsilniejsi radzili sobie całkiem dobrze. Z kolei zawodnicy amatorzy rywalizowali w tzw. Spacerze Farmera polegającym na przeniesieniu jak najszybciej ponad 200 kilogramowego wózka. Na koniec Turnieju odbyło się podnoszenie sztangi Axel. Wyrwanie sztangi było nie lada wyczynem i nie każdy z zawodników poradził sobie z tym zadaniem.

Ostatecznie tytuł Strong Mana w Otwartym Turnieju w Pelplinie zdobył Filip Jaskulski, zawodnik spod Gdańska. Zwycięzca odebrał puchar z rąk dyrektora Ośrodka Kultury oraz nagrodę rzeczową, którą wręczył zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

Następnie muzyczny wieczór na scenie zapewnił znakomity zespół ze Starogardu Wściekłe Psy. Czterech młodych chłopaków ze Starogardu Gd. zagrało dynamicznego rock’a, rock&roll’a i rockabilly w stylu lat 50 i 60. Nie odbyło się oczywiście bez bisów.  

Pogodny wieczór upłynął pod znakiem zabawy z zespołem Oktava. Doświadczony zespół z Trójmiasta zagrał znane i lubiane przeboje specjalnie do mieszkańców Pelplina. Zabawa zakończyła się nieco po pierwszej w nocy.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy pomogli finansowo, rzeczowo oraz swoją pracą w organizacji imprezy. A są nimi:

Pan Leszek Jachlewski

Pan Tomasz Zaborowski

Pan Stanisław Rąbała

Pani Anna Sobieralska

Pan Janusz Weroniecki

 

Natomiast w miejscowości Pomyje odbył się festyn zorganizowany przez Radę Sołecką z pomocą Miejskiego Ośrodka Kultury. O dobrą zabawę zadbała pani sołtys Joanna Żuraw. Do zabawy tanecznej zagrał zespół Solus. Pani Magda poprowadziła też zabawy i konkursy dla najmłodszych.

W miejscowości Rajkowy odbyły się festyn zorganizowany przez gminny zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sołtys i przewodniczący gminnego PSL Jan Krajnik zadbał o dobry zespół i atmosferę zabawy.

Relacja filmowa: http://www.tv-pelplin.pl/

Zdjęcia: Seweryn Brzeziński

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk