MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-09-15 W najbliższy weekend XI Jarmark Cysterski. Zapraszamy!
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądały średniowieczne jarmarki kupieckie? Chciałabyś przeżyć fascynującą podróż w czasie? W dodatku lubisz dobrą zabawę? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak – mamy dla Ciebie idealną propozycję.
 
W dniach 17 – 18 września 2011 r. (sobota, niedziela)
w Pelplinie już po raz jedenasty odbędzie się
Jarmark Cysterski.
 
Wspaniale zachowane dziedzictwo kulturowe cystersów oraz niepowtarzalnie wyeksponowana atmosfera średniowiecznych tradycji sprawiają, że Jarmark Cysterski stał się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Pomorza.
 
Tylko tu zobaczysz inscenizacje z dziejów dawnego miasta, obrazujące ówczesne życie dworskie, mieszczańskie i plebejskie. Między innymi poznasz dzień bakałarza w średniowiecznej szkółce, uczestniczyć będziesz w pogrzebie rycerza lub dworskiej uczcie weselnej, a także w procesie o czary i przemarszu sekty chłystków.
 
Koncerty muzyki dawnej, kociewskie jadło i napitki, targ staroci oraz bogata oferta wyrobów rzemieślniczych z terenu całej Polski– wszystko to spowite mgiełką tajemniczości, pośród murów pamiętających lata świetności dawnego opactwa cysterskiego.
 
Uwaga: Bilety na "Biesiadę zbójecką", która odbędzie się w Collegium Marianum w sobotę w godz. 20.00-1.00 są do nabycia w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie, Plac Tumski 1, tel.  58 536 19 49, fax 58 536 32 97
e-mail:
Do zobaczenia w Pelplinie!
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk