MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-09-23 Zagrali na akordeonach.
W piątek, 23 września o godz. 13.00 sala widowiskowa Ośrodka Kultury w Pelplinie wypełniła się po brzegi uczestnikami koncertu akordeonowego. W ramach II Zjazdu Akordeonistów, mieszkańcy Pelplina, mogli usłyszeć różnorodne utwory wykonane na akordeonach, w wykonaniu: Danuty Wilma, Marka Gleinerta oraz akordeonisty z Białorusi. Koncert prowdziała Krystyna Czocher, kierownik Państwowej Szkoły Muzycznej w Pelplinie.  
Organizatorem koncertu była Fundacja dla Tczewa oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie w partnerstwie z Prezydentem Miasta Tczewa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku. 
Zjazd ma charakter imprezy ogólnopolskiej z udziałem zagranicznych gości. Organizatorzy pragną propagować muzykę akordeonową na terenie Powiatu Tczewskiego i Województwa Pomorskiego.
 
Fundacja dla Tczewa gości znanych mistrzów akordeonu, a wśród nich profesora Akademii Muzycznej w Gdańsku Krzysztofa Olczaka.
 
W programie Zjazdu znajdują się koncerty dla dzieci i młodzieży w szkołach oraz na terenie miast Tczewa, Pelplina i Gniewa. Zaplanowano również konkurs dla utalentowanych akordeonistów i koncert Galowy, na którym wystąpi znany i wielokrotnie nagradzany 30 osobowy „Zespół Akordeonistów Miejskiego Domu Kultury Bogucice - Zawodzie w Katowicach".
 
Szczegółowy program Zjazdu - tutaj
Zdjęcia: Seweryn Brzeziński
 
 
 Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk