MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2011-11-28 Gala na podsumowanie projektu "Autopilot, za sterami własnego życia".

26 listopada 2011, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca projekt „AUTOPILOT - za sterami własnego życia realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Pelplina. Miejski Ośrodek Kultury był partnerem projektu.

 

Projekt miał na celu wsparcie i rozwój młodzieży. W działaniach, które trwały 18 miesięcy uczestniczyło 25 młodych osób z gminy Pelplin w wieku od 13 do 18 lat. W ramach projektu młodzież wzięła udział w kursie autoprezentacji, kursie szybkiego zapamiętywania, odbyły się warsztaty fotograficzne i filmowe, spotkania ze stylistą i fryzjerem, wyjazdy integracyjne. Każde z działań miało wpływ na realizację ostatniego przedsięwzięcia grupy projektowej, którym była realizacja filmu. I właśnie film pt. „Ostatnia zagadka” przygotowany przez młodzież był jednym z głównych punktów sobotniej uroczystości. Projekt realizowany był przez samą młodzież pod okiem koordynatora Małgorzaty Mokwińskiej i jej siostry Katarzyny Mokwińskiej.

 

Całą galę doskonale poprowadziła sama młodzież. Patrycja, Justyna i Klaudia przywitały gości, wśród których byli ich rodzice i najbliżsi, partnerzy, wykonawcy, instruktorzy, osoby współpracujące oraz Tadeusz Błędzki – zastępca burmistrza miasta i gminy Pelplin, ks. infułat Tadeusz Brzeziński – proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie, Piotr Łaga – prezes Stowarzyszenia Miłośników Pelplina i wiceprezes Wojciech Szramowski.

 

Na początku licznie zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, w której przedstawiono sylwetki wszystkich uczestników projektu. Następnie zaprezentowano video-art zrealizowany podczas warsztatów filmowych w Gdańsku. Kolejnym punktem programu był skecz przygotowany przez młodzież, który z pewnością rozbawił publiczność. Głównym punktem gali był pokaz filmu „Ostatnia zagdadka”, który można by określić jako film akcji. Poszukiwanie dawnego skarbu Cystersów wplątało bohaterów filmu w różnorodne perypetie, ale ostatecznie wszystko znajduje swój dobry finał.

 

Uczestnicy projektu gorąco podziękowali swojemu koordynatorowi Małgorzacie Mokwińskiej, a także Katarzynie Mokwińskiej, partnerom projektu oraz wszystkim zaangażowanym w realizację wielomiesięcznych działań.

Projekt „AUTOPILOT - za sterami własnego życiaotrzymał dofinansowanie z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać szanse 2010.

Zdjęcia: Radio Głos

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk