MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-07-08 Zabawy w miniony weekend

W minioną sobotę 7 lipca odbyły się aż cztery festyny w wioskach naszej gminy, które wspierane są finansowo i organizacyjnie przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

W Bielawkach, gdzie zabawę koordynowała sołtys Żaneta Ryszkowska, od godziny 16. tej, w plenerze, rozpoczęto blok zabaw dla dzieci prowadzony przez Wiesława Jabłońskiego. Wieczorny deszcz spowodował jednak konieczność przeniesienia imprezy do świetlicy. Ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie, do której grał zespół pod kierunkiem Józefa Mokwińskiego aż do 2 w nocy.

Podobnie było w Lignowach Szlacheckich, gdzie sołtys Eugeniusz Niemiec z pomocą mieszkańców przygotował zabawę na nowym skwerze w centrum wioski. Po bloku zabaw dla dzieci prowadzonym przez instruktora Wojtka, z powodu deszczu przeniesiono zabawę taneczną dla dorosłych do świetlicy.

W Międzyłężu, gdzie zabawę przygotowano pod kierunkiem sołtys Mirosławy Wolfahrt, zabawy dla dzieci i całych rodzin poprowadziła pani Magda Molenda z zespołu Solus. Po przelotnym deszczu pogoda sprzyjała i zespół Solus zgrał do zabawy tanecznej, którą zakończono około 1 w nocy.

W Janiszewie sołtys Tadeusz Laskowski jak zwykle włożył dużo serca w przygotowanie dobrej zabawy dla swoich mieszkańców. Już od 16. tej pan Wiesław Świtała z Ośrodka Kultury w Pelplinie prowadził zabawy i konkursy dla najmłodszych. Niestety, późniejszy gwałtowny deszcz zalał sprzęt i porwał zadaszenie – namiot dla muzyków i zabawę zakończono, bo nie było możliwości przeniesienia imprezy do zamkniętego pomieszczenia, podobnie jak w innych miejscowościach.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk