MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-12-06 Mikołajki

6 grudnia 2012 świętowaliśmy "Mikołajki". Tradycyjnie Święty Mikołaj wyruszył z Ośrodka Kultury, aby dzieciom w gminie Pelplin przynieść trochę radości i coś słodkiego. W godzinach przedpołudniowych Święty Mikołaj odwiedził dzieci w szkołach i wszystkich przedszkolach gminnych. Święty Mikołaj odwiedził także pracujących w Urzędzie Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej i Straży Miejskiej.

Wieczorem na Placu Grunwaldzkim odbyła się impreza mikołajkowa. Po 17-tej nastąpiło uroczyste zapalenie światełek na choince, któremu towarzyszyły piękne fajerwerki. Na scenie Święty Mikołaj i dwa skrzaty (aktorzy teatru Vaśka z Torunia) zaprezentowali program artystyczny pełen zabaw.  Dzieci śpiewały, podskakiwały i tańczyły w rytm piosenek świątecznych i bajkowych. Na zakończenie zaśpiewano piękną pieśń świąteczną przy zapalonych zimnych ogniach, a wszyscy zebrani otrzymali od Świętego Mikołaja słodki upominek.

Miejski Ośrodek Kultury składa podziękowanie muzykom "Pelplińskiej Orkiestry Dętej" oraz młodzieży z ZKiW nr 1 w Pelplinie za oprawę muzyczną podczas wizyt mikołajkowych w szkołach i przedszkolach. Dziękujemy także panu Janowi Krajnikowi za zorganizowanie sceny.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk