MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 09 sierpnia 2020 r.
Aktualności

Powrót

2012-10-16 Spektakl teatralny "Krawiec Niteczka"

16 października 2012 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatru z Łodzi „Krawiec Niteczka”, przygotowany dla dzieci przez firmę Atrybut.

 

Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historiadzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratujemiasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał namiasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych.

Przedstawienie skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Spektakl

trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest głównie do widowni dziecięcej.Spektakl został doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został wyróżniony naIII Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek. Jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

Informacje o zespole: www.atrybut.com.pl


Archiwum

Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
WAKACJE 2020
Sobota - godz. 9.00
Sobota - godz. 15.00
Niedziela - godz. 15.00
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP