MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-12-02 Andrzejkowy koncert „Pelplińskiej Orkiestry Dętej”

W sobotę 1 grudnia 2012, w Ośrodku Kultury odbył się andrzejkowy koncert „Pelplińskiej Orkiestry Dętej” pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego.  Podobnie jak na wcześniejszych koncertach, tak i tym razem, sala Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi. Orkiestra zagrała całkowicie nowy program muzyczny, który przygotowywała w ostatnich dwóch miesiącach. Godzinny program uzupełniony został aż czterema utworami na bis, ponieważ oklaskom nie "nie było końca". Na zakończenie Orkiestra zagrała m.in. lubianą przez pelplińską publiczność, składankę melodii filmowych oraz "Brunetki, blondynki" Jana Kiepury.

Po koncercie można było nabyć płytę "Pelplińska Orkiestra Dęta" wydaną przez Miejski Ośrodek Kultury z okazji jubileuszu 5.lecia działalności Orkiestry, który minął i obchodzony był we wrześniu tego roku.

Za tydzień, w sobotę 8 grudnia, Orkiestra zagra podczas ingresu JE Ks. Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Jak wspomniał kapelmistrz Tadeusz Negowski, Orkiestra miała już okazję poznać Ks. Biskupa na dożynkach w Trąbkach Wielkich, gdzie Orkiestra zagrała jesienią tego roku (przy wejściu muzyków na scenę, Ks.za Biskup  z każdym przywitał się osobiście).

 

Kapelmistrz Orkiestry podczas koncertu podziękował tym wszystkim, którzy wsparli Orkiestrę Dętą wpłatami z jednego procenta od podatku poprzez Stowarzyszenie Miłośników Pelplina. Dzięki takiemu wsparciu Orkiestra może rozwijać się i cieszyć naszych mieszkańców i gości swoimi występami. Liczymy na Państwa dalsze wsparcie już w nowym roku 2013.

 

 

 

Relacja filmowa TV Pelplin

 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk