MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 26 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-12-23 Koncert kolęd

W sobotę, 22 grudnia, w pelplińskiej katedrze odbył się koncert kolęd przygotowany przez Parafię Katedralną w Pelplinie i Gminę Pelplin. Jak na początku powiedział do zebranych ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński, przedświąteczny koncert kolęd z udziałem biskupa diecezjalnego, burmistrza miasta i Gminy Pelplin, to już tradycja w pelplińskiej parafii.

W pierwszej części koncertu wystąpił Zespół Folklorystyczny "Modraki" działający w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Modraki pod kierunkiem Alicji Watkowskiej oraz Aleksandry Szynalewskiej zaśpiewały kolędy i pastorałki, w tym niektóre z nich po kociewsku.  W drugiej części zebrani w katedrze mogli zasłuchać się w pięknym wykonaniu polskich kolęd śpiewanych przez Anitę Rywalską-Sosnowską - sopran oraz Kamila Pękalę - baryton. Doskonalą muzykę na fortepianie zapewnił Gedymin Grubba, który przygotował aranżację wykonywanych kolęd.

Na zakończenie ks. biskup usłyszał świąteczne życzenia, które w imieniu parafian złożył Piotr Łaga. W swoim słowie, ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna pogratulował występu Modakom i starszym artystom oraz życzył radości i wielu łask Bożych na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.  

Partnerami wspierającymi organizację koncertu kolęd byli: Bank Spółdzielczy w Skórczu oraz firma Usługi Transportowe Marek Ligmanowski.

Zobacz relację filmową, TV Pelplin

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk