MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 05 lipca 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-01-04 Wspaniały koncert noworoczny, operetka "Zaśpiewajmy o miłości".

4 stycznia 2013 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert noworoczny, operetka, pt. "Zaśpiewajmy o miłości", w wykonaniu artystów zespołu Operus Arte, w składzie: Dorota Makulec – sopran (Akademia Muzyczna w Łodzi), Paweł Wytrążek – tenor (Akademia Muzyczna w Łodzi), Piotr Żukowski – pianista (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Piotr Stanisław – konferansjer Operus Arte.

Koncert wzbudził bardzo duże zainteresowanie, a potwierdzeniem była pełna sala publiczności, 200 osób w Ośrodku Kultury w piątkowy wieczór. Mieszkańcy gminy Pelplin i goście z pewnością nie żałowali przyjścia na operetkę. Artyści bowiem zachwycili pięknym i profesjonalnym wykonaniem. Pani Dorota Makulec i pan Paweł Wytrążek stanowili doskonale dobrany duet sceniczny pod każdym względem, wspaniałego śpiewu i tańca, gry aktorskiej, a wszystko wykonane zostało z wielką gracją. Artyści zaśpiewali m.in. Usta milczą dusza śpiewa, Brunetki, blondynki; Przetańczyć całą noc i wiele innych dzieł operetkowych całego świata. Doskonale dobrane aranżacje muzyczne, połączone z barwnie zagranymi scenkami i pięknymi strojami artystów, wywoływały oklaski  i zachwyt widowni.

Publiczność zachwycił także pianista, Piotr Żukowski, utytułowany laureat wielu konkursów pianistycznych, a przy tym bardzo skromny. W trakcie programu pan Żukowski dał popis swoich umiejętności i zebrani mogli usłyszeć pełne brzmienie pelplińskiego fortepianu (ponad stuletniego), na którym artysta wykonał fragmenty Poloneza As-dur Op.53 Fryderyka Chopina.

Niemniej doskonała była także konferansjerka całego koncertu w wykonaniu pana Piotra Stanisława, który nie tylko zapowiadał kolejne części operetki, ale przybliżył zebranym kontekst powstania wielu dzieł muzycznych.

Gorące owacje na stojąco i wspólny śpiew artystów z publicznością zakończył ten wspaniały i z pewnością na długo niezapomniany wieczór.  Wychodząc, niektórzy mieszkańcy naszego miasta prosili o więcej takich koncertów w ciągu roku.

Dziękujemy za tak liczny udział, wspaniałą atmosferę i obiecujemy kolejne, podobne koncerty już w tym roku.

Więcej o artystach, ich występach na stronie www.operus.pl


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk