MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 05 lipca 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-01-13 21.finał WOŚP. W gminie Pelplin znowu rekordowo.

W niedzielę 13 stycznia 2013 roku odbył się 21.finał WOŚP, pod hasłem: Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

W całej gminie Pelplin zebrano 13 620,47 zł. To znowu więcej niż w poprzednim roku.

Datki do puszek w gminie Pelplin zbierało łącznie 28 młodych wolontariuszy, w tym 10 w Rudnie i Kulicach oraz 18 w Pelplinie. Jak mówili wolontariusze, zbiórka przebiegła spokojnie, beż żadnych zakłóceń, a mieszkańcy byli hojni i wrzucali spore datki. Jeden z darczyńców przekazał wolontariuszom w Pelplinie 1,5 kg jednogroszówek. Wolontariuszami była młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wielu z nich już po raz kolejny zaangażowało się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Pelplinie do puszek WOŚP zebrano 6 030,71 zł. oraz 4,55 euro, 3,55 funtów brytyjskich, 22 centy litewskie, 1 koronę szwedzką oraz kilka innych drobnych monet zagranicznych i małe, metalowe serduszko.

W godz. 17.00-20.00 w Ośrodku Kultury odbyły się koncerty muzyczne i aukcja różnych przedmiotów. Na scenie jako pierwszy wystąpił zespół  Kingston Capitana. Zespół naszych lokalnych muzyków pod kierunkiem Krzysztofa Kotlęgi zagrał szaty i znakomicie rozbawił publiczność, która szczelnie wypełniła salę Ośrodka Kultury. Przerywnikiem ich występu był taniec irlandzki w wykonaniu Anny Łaga, która już po raz drugi wystąpiła na pelplińskiej scenie. Następnie wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 i dzieci z Przedszkola nr 1 w Pelplinie. Grupy najmłodszych dzieci recytowały, śpiewały piosenki i zatańczyły, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. W dalszej części programu na scenie zagrał zespół Cherries In Ski z Trójmiasta pod kierunkiem Jarosława Wiśniewskiego. Zespół zagrał dobre kawałki muzyki bluesowej, rockowej, w tym utwory Tadeusza Nalepy. Jako ostatni na scenie Ośrodka Kultury wystąpił młody zespół Deficyt, który tworzą uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych (Sebastian, Kornel, Mikołaj, Mateusz). Zespół miał na widowni swoich wiernych, młodych fanów. Niektóre utwory razem z wykonawcami zagrał na puzonie Krzysztof Kotlęga.

Pomiędzy występami artystycznymi, dyrektor Ośrodka Kultury Piotr Łaga prowadził licytację różnych przedmiotów, gadżetów przekazanych na WOŚP. Najwięcej uzyskano za licytację makiety motocykla - 300 zł.  Wysokie kwoty trafiły również do świątecznej puszki w zamian za breloczki z logo WOŚP,  kubek z logo zespołu Deficyt, tort, mieczyk do otwierania listów, obraz pani Ewy Landowskiej, płytę Magdy Umer z autografem oraz zestaw kibica klubu Wierzyca Pelplin. Z licytacji zebrano łącznie 2 523,50 zł.

Imprezę WOŚP w gminie Pelplin zorganizował także Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach. W świetlicy wiejskiej jak zwykle przygotowany został program artystyczny i licytacje. Zebrano 659,35 zł.  Imprezę w ramach WOŚP zorganizował w swojej szkole Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie. Zebrano tam rekordową kwotę 4 406,91 zł!

Gorące podziękowania dla wszystkich wolontariuszy!

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie dziękuje osobom, instytucjom, zakładom pracy za przekazane przedmioty i gadżety na licytację WOŚP. Wśród nich znalazły się:
- Obrazy autorstwa Marii Zywert i Ewy Landowskiej
- Kosz wędlin ufundowany przez Zakład Masarski Stanisława Rąbały
- Specjalny tort ufundowany przez Piekarnię Leszka Melera
- Kalendarze przekazane przez Gminę Pelplin
- Bukiety kwiatów z Kwiaciarni pani Maryli Lemki
- Pamiątkowe kartki z ingresu Biskupa Ryszarda Kasyny wydane przez Pocztę Polską oraz ozdobny mieczyk do otwierania listów z godłem Polski i herbem Pelplina, przekazany przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha
- Płyty "Pelplińskiej Orkiestry Dętej" wydanej z okazji jubileuszu 5.lecia działalności przekazane przez Ośrodek Kultury
- Koszulkę zawodnika drużyny koszykówki Polpharma ze Starogardu Gdańskiego przekazaną przez zastępcę Burmistrza Gminy Pelplin Tadeusza Błędzkiego
- Zestaw kibica przekazany przez Klub "Wierzyca" Pelplin
- Cysteny pelplińskie wydane z okazji 80.lecia nadania praw miejskich Pelplinowi, albumy o Pelplinie, promocyjne karty do gry ze zdjęciami Pelplina przekazane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie
- Płyta Magdy Umer z autografem i dedykacją przekazana przez pana Piotra Hryszczaka
- Koszule zespołu Cheries in ski przekazane przez lidera zespołu Jarka Wiśniewskiego
- Bony upominkowe na masaż relaksacyjny oraz szyi i dekoltu przekazane przez Joannę Pellowską
- Pamiątki i gadżety przekazane przez członków Klubu Moto-Kociewie, organizatora "Kociewskiej Wiosny" w Pelplinie
- Model motocykla przekazany przez pana Adama Lemke
- Leksykon Motocykli z autografem Krzysztofa Hołowczyca przekazany przez pana Piotra Nowopolskiego
- Obrazy wykonane haftem krzyżykowym przez panią Bożenę Mielińską
- Płyta Gang Marcela z autografem
- Płytę DVD - Kabaret Grzegorza Halama Oklasky z autografem
- Kubek z logo zespołu Deficyt przekazany przez zespół
- Kubek z logo PaT przekazany przez lidera grupy Mikołaja Gajdę
- Medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Pelplin” przekazany przez Bogdana Soleckiego
- Router przekazany przez przedsiębiorcę ze Skórcza
- oraz inne przedmioty


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk