MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 05 lipca 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-01-28 Koncert DETKO-BAND. Świetna muzyka i atmosfera.

W niedzielę, 27 stycznia 2013 roku, w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert zespołu Detko-Band. Zespół znany m.in. z programu telewizyjnego "Herbatka u Tadka" z Tadeuszem Drozdą, zagrał w Pelplinie w 7-osobowym składzie. Obok lidera zespołu, Jerzego Detki, także na saksofonie i w roli wokalisty zagrał jego syn Adam. 

Prowadzący koncert od samego początku zachęcał nie tylko do posłuchania ich muzyki, ale też do tańca. Publicznośc odpowiedziała i przed sceną niejdenokrotnie pojawiały się tańczące pary. Bardzo dobre wykonania znanych i lubianych utworów muzyki całego świata nagradzane były oklaskami. Koncert podobał się nie tylko publiczności, ale też samym wykonawcom. Muzycy chwalili pelplińską publiczność i wspaniałą atmosferę na sali.

Zespół DETKO-BAND gra swing, dixieland, pop, happy jazz i muzykę taneczną całego świata od Glenna Millera poczynając, poprzez The Beatles, na własnych aranżacjach współczesnych przebojów /także muzyki rockowej/ kończąc. Występował w wielu programach telewizyjnych, na wielu eventach oraz na festiwalach jazzowych : Złota Tarka, Sopot Molo Jazz Festiwal, "Herbatka u Tadka". Liderem zespołu jest klarnecista i saksofonista JERZY DETKO. Rozpoczynał grę na początku lat 70- tych w gdańskim klubie studenckim "Kwadratowa". Pod koniec lat 70-tych zakłada DEKATHLON DIXIELAND BAND , z którymi koncertuje na wielu festiwalach. Pod koniec lat 80-tych powstaje DETKO BAND, który zdobywa dużą popularność m.in. dzięki programom TV oraz wielu występom. Jerzy Detko to nie tylko świetny muzyk - w przeszłości znakomity sportowiec - reprezentant Polski w dziesięcioboju, wielokrotny mistrz i rekordzista kraju w tej dyscyplinie.
 

Więcej informacji i muzyka zespołu na stronie www.detkoband.pl


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk