MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2006-03-20 Zakończenie VI edycji Pelplińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej
Kolejna edycja amatorów Pelplińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w Pelplinie dobiegła końca. Rozpoczęta jeszcze w ubiegłym 2005 roku zgromadziła 6 ekip z gminy Pelplin oraz 2 z Tczewa.
Właśnie przyjezdne drużyny okazały się poza zasięgiem pelplińskich futbolitów. Są to : Patologia i Argon. Widoczne dla kibiców było doświadczenie tych drużyn nabyte w wieloletnich udziałach w rozgrywkach futsalu. Dobra piłka nożna w ich wydaniu była wielce widowiskowa. Podobała się kibicom. Ze składu tych drużyn wyłoniono najlepszego strzelca i bramkarza. Pelplińskie drużyny (w trakcie trwania Ligi) z meczu na mecz stawiały warunki gościom z Tczewa. Pelkom. Piekarnia Meler, Centrum dzielnie zdobywały punkty, prezentując dobrą piłkę. W końcowej fazie rozgrywek wycofały się drużyny Huragan Rudno, Błyskawicy Gręblin oraz Champion Pelplin. Młodzi zawodnicy zawiedzeni osiągniętymi wynikami – mówiąc delikatnie zrezygnowali ze współzawodnictwa. W związku z czym anulowano wszystkie mecze II ryndy z ich udziałem. Zmieniło to tabelę rozgrywek i spojrzenie kibiców określające stopień rywalizacji i sportowego fair-pley tych ekip.
Ostatnia kolejka rozegrana w dniach 18 i 19 marca br. zdecydowała o podziale punktów a tym samym o lokatach.
O pierwszych drużynach już pisałem wyżej. Trzecie miejsce zdobyła ekipa Centrum Pelplin. Trzon tej drużyny stanowią piłkarze grający w A-klasie. Są to utalentowani, młodzi adepci tej dyscypliny sportu. Radzili sobie doskonale „urywając punkty” najlepszym. Jednak ich ostra a często brutalna gra obniżyła ich sportowe osiągnięcia w oczach kibiców. Szczególnie brutalnie zachowali się w swym ostatnim meczu. Skandal i wstyd!. Czwarte i piąte miejsce zajęły Pelkom i Piekarnia Meler. Mecze z ich udziałem wywoływały największe zainteresowanie i aplauz na widowni. Pelkom i Piekarnia to reprezentacje biorące udział od początku rozgrywek Pelplińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Z zacięciem i typowym podejściem uprawiali rekreację na jakiej zależało organizatorom.
Na zakończenie nagrodzono najlepszych. Wszystkie ekipy otrzymały okazałe puchary oraz pamiątkowe medale. Wręczał je V-ce Burmistrz GiM Pelplin – pan Tadeusz Błędzki. Wybrano i nagrodzono najlepszego strzelca był nim Piotr Mach z Patologii Tczew, który zdobył 26 bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się W.Jeliński z Patologii Tczew . Nagrodę fair-pley zdobyły drużyny: Patologia Tczew i Piekarnia Meler z Pelplina. Pamiątkowym pucharem uhonorowano trenera Argonu Tczew pana J.Rogalskiego za doskonała współpracę.
Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie jako organizator dziękuje wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i sportowe emocje oraz kibicom, że wytrwali z nami przez tych kilka miesięcy.

W. Świtała.

Rezultaty spotkań Pelplińskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej 18-19.III 2006 r.

1. Patrologia Tczew – Piekarnia Meler 3x3
strzelcy bramek : Ortmann Sławomir , Mach Piotr, Piesik Janusz po 1 ----------- Smoliński Edward, Meler Maciej, Chyłą Mirosław po 1.
2.Patologia Tczew - Argon Tczew – 1x2
strzelcy bramek : Bieszke Wojciech – 1,----------------Węgliński Jarosław, Gajewski Łukasz, po 1.
3.Patologia Tczew – Centrum Pelplin 2:6
strzelcy bramek : Mach Piotr, Bieszke Wojciech po 1, ---------- Libiszewski Rafał, Wojdyr Jarosław po 2, Górski Kamil, Górski Łukasz po 1.
4. Centrum Pelplin – Argon Tczew
strzelcy bramek : Kurdyn Dawid, Seroka Łukasz po 1,---------- Woźniak Rafał, Koniecki Krzysztof po 2, Klunder Krzysztof, Piotrowicz Artur po 1.

Końcowa klasyfikacja :

1.Patologia Tczew 11 25 86:21
2.Argon Tczew 11 24 58:51
3.Centrum Pelplin 11 19 61:41
4.Pelkom Pelplin 11 18 52:50
5.Piekarnia Meler 11 14 64:55

/>Najlepsi strzelcy:
1.Mach Piotr (Patologia) – 26
2.Bieszke Wojciech (Patologia) –20
3. Wojdyr Jarosław ( Centrum) - 18
4. Koniecki Krzysztof (Argon) – 17
5. Drossel Tomasz (Piekarnia Meler) - 16
6-7.Pellowski Tadeusz (Piekarnia Meler) - 15
Piotrowicz Artur ( Argon) – 15
8. Szczepański Michał (Huragan ) – 13
9-10. Wilczewski Artur(Huragan) – 12
Ortmann Sławomir ( Patologia) - 12/>


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk