MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-04-18 Sukces młodych aktorów. Dwa pierwsze miejsca dla Pelplina.

18 kwietnia 2013 roku Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zorganizowało Szkolny Festiwal Sztuki - Turniej Talentów Teatralnych. Do przeglądu zgłosiło się 17 zespołów ze szkół  i ośrodków kultury, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. 

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, pod kierunkiem instruktora Piotra Weintza, przygotowane zostały dwa spektakle. Po prezentacjach konkursowych okazało się, iż jury Turnieju doceniło pracę młodych aktorów z Pelplina i przyznało grupie młodszej, w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI, I miejsce za spektakl „Świat Kobiet”.

Starsza grupa z Pelplina wystąpiła na scenie w spektaklu pt. „Miny”, który był inspirowany „walką na miny” z powieści awangardowej pt. „Ferdydurke” Witolda Gomborwicza. Powyższa inscenizacja teatralna została uhonorowana również I miejscem.

Należy wspomnieć, iż w 2012 roku grupy teatralne Miejskiego Ośrodka Kultury z Pelplina również najbardziej urzekły jury spektaklami „Gdy jest ciemno…” i „Wieża Babel”, zdobywając I i II miejsce.

Gratulujemy wspaniałej pracy instruktora i zaangażowania młodych aktorów. Dziękujemy za wsparcie panu Piotrowi Sakowskiemu.

Informacje o nagrodzonych spektaklach i grupach:

„Świat kobiet” – inscenizacja w zabawny, przerysowany sposób przedstawia, jak sam tytuł mówi, świat kobiet. Ukazane są kobiety, które walczą o to, by być niezależne
w życiu, zdarza się, że  narzekają na swoich mężczyzn, którzy ich nie doceniają. Jak się ostatecznie okazuje mają one nie tylko swoje pasje ale i słabości.

W spektaklu występują: Anna Puchowska, Olga Sikut, Kornelia Klin, Julia Kłodda, Zuzanna Jabłonka, Daria Jekel, Zuzanna Kluczewska, Aleksandra Cetera.

„Miny” – w spektaklu pojawiają się dwie grupy, które różni sposób ubierania się, poruszania i myślenia, każda z nich walczy o swoje terytorium. Tym samym stają na specyficznym ringu, na którym trzeba walczyć na miny.

Aktorzy: Marta Choinska, Weronika Krajnik, Judyta Łaga, Zuzanna Herstowska, Malwina Galenska, Kinga Salewska, Julita Krużycka, Magdalena Świtała, Iwona Potapska, Szymon Paszkowski, Sylwester Gońda, Julian Wróbel i Emil Herkt.

Reżyseria, instruktor grup – Piotr Weintz

Zdjęcia: Piotr Sakowski - Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk