MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-08-12 Wspominamy wycieczkę do Pragi (zdjęcia)

W dniach 22-26 lipca 2013 roku Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zorganizował wycieczkę autokarową do stolicy Czech Pragi, Skalnego Miasta w Adrszpach oraz do Wrocławia.

Z Pelplina wyruszyliśmy w poniedziałek wczesnym rankiem i w godzinach popołudniowych dotarliśmy do Pragi. Kolejna dwa dni to zwiedzanie z przewodnikiem pięknej i zabytkowej Pragi. Na trasie wycieczki było wzgórze Petrzin, Hradczany, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Plac Vaclawa i inne miejsca. Byliśmy też na pokazie „Krzyżykowych fontann”.

Po zgiełku praskiej metropolii, w środę odwiedziliśmy Skalne Miasto w Adrszpach, niedaleko polsko-czeskiej granicy.  Piękno natury można było podziwiać spacerując pomiędzy monumentalnymi skałami.

Tego samego dnia dotarliśmy do Wrocławia. Wieczorem i w nocy miasto tętni życiem. Kawiarnie, puby, ogródki, wszędzie wypełnione były turystami. W piątek był czas na zwiedzanie miasta z przewodnikiem, a potem samemu lub w grupach. Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Rynek i Plac Solny, to tylko niektóre miejsca, w których byliśmy.

W piątek przed północą wycieczka powróciła do Pelplina. Mamy nadzieję, że w dobrych nastrojach i z bogatymi wspomnieniami.

 

 
 
 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk