MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 28 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-07-16 Byliśmy z wycieczką w ZOO

We wtorek  16 lipca odbyła sie wycieczka do ZOO w Gdańsku. Chociaż rankiem było bardzo pochmurno i dość chłodno, z czasem niebo wypogodziło się i wycieczka została zrealizowana bez przeszkód i w dobrych humorach.

Zapraszamy na kolejne wycieczki autokarowe. Najbliższa już 25 lipca do Poznania.

Ogród zoologiczny w Gdańsku

Ogród Zoologiczny jest nie tylko miejscem utrzymania i eksponowania kolekcji zwierząt; to tutaj można spędzić kilka godzin podziwiając uroki krajobrazu, rodzimej flory, odbyć wycieczkę zoo - ciuchcią lub konno, zdobyć nowe informacje z dziedziny zwierząt a także skorzystać z możliwości zjedzenia smacznego obiadu. Niewątpliwą atrakcją Gdańskiego ZOO jest "Kolejka Retro" - pojazd, którym można odbyć jedyną w swoim rodzaju wycieczkę po Ogrodzie, podziwiając jego najpiękniejsze zakątki, zamieszkałe przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt. To prawdziwy raj dla dzieci: jedyne miejsce w Ogrodzie, gdzie zwiedzający mogą karmić i głaskać zwierzęta. Trafiają tu głównie młode osobniki, odrzucone lub osierocone przez matki i wychowane przez pracowników Oliwskiego Ogrodu Zoologicznego. Nie mogąc lub nie chcąc wrócić do rodzinnego stada po odchowaniu, przyjmują za swoich naturalnych towarzyszy ludzi. Kontakt z dziećmi, karmienie, przytulanie i wspólna zabawa dają obu stronom-mieszkańcom "Małego ZOO" i ich gościom-wiele radości.Obserwujemy często wzruszające sceny, kiedy dzieci niepełnosprawne, smutne, apatyczne - ożywiają się, głośno śmieją i przytulają podchodzące do nich ufnie zwierzątka.
Największą gwiazdą "Małego ZOO" jest lama Dzidek. Jego wierne przyjaciółki i wielbicielki to owieczki Zuza i Cukinia. Poza nimi mamy jeszcze świnię wietnamską Hiacyntę. Dużo radości dzieciom dają króliki i świnki morskie. Wszystkim towarzyszą wszędobylskie kózki karłowate. Na gościnnych występach bywają też w "Małym ZOO" żółwiki, kurki miniaturowe. Należy podkreślić, że nikt tych zwierząt do kontaktu z ludźmi nie zmusza, one naprawdę to lubią. Kiedy się zmęczą zabawą, są odprowadzane do swoich pomieszczeń, bowiem prawo do odpoczynku.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk