MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 05 lipca 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-11-22 Koncert piosenki francuskiej w Pelplinie

 

Pełna sala publiczności zawitała w czwartkowy wieczór 21 listopada 2013 w Ośrodku Kultury w Pelplinie na koncercie piosenki francuskiej w wykonaniu piosenkarki i aktorki Iris Munos (Francja). Razem z pianistą Mateuszem Urbaniakiem, duet artystów przygotował prawdziwe spotkanie z piosenką francuską. Program "Od Piaf do Brela" był romantyczną, pełną ekspresji i wzruszeń, muzyczną podróżą w głąb francuskich ulic i kafejek.

Francuska piosenkarka Iris Munos przygotowała recital złożony z najpiękniejszych francuskich piosenek XX wieku, znanych z radia, telewizji, filmów. Jej pełen emocji i ekspresji głos współgrał doskonale z akompaniamentem fortepianu i pozwolił publiczności przenieść się w klimat Paryża i jego najpiękniejszych zakamarków. Prawdziwa piosenka francuska zagościła w Pelplinie!

21 listopada we Francji obchodzony jest dzień młodego, francuskiego wina z regionu Beaujolais Nouveau (czyt: Bożole Nuwo). Co roku, w trzeci czwartek listopada, otwiera się tysiące butelek, aby cieszyć się owocowo-kwaskowym, lekkim aromatem czerwonego trunku. Czwartkowy koncert piosenki francuskiej w Pelplinie wpisał się w klimat tego święta,dlatego też publiczność zasidała przy stolikach z lampką francuskiego wina.

Iris Munos - Francuska aktorka i piosenkarka urodzona w Perpignan przez wiele lat występowała na deskach wielu francuskich teatrów, grywając również w spektaklach muzycznych. W 2011 roku rozpoczęła karierę muzyczną. Występowała we Francji, Belgii i Polsce. Od 2012 roku współpracuje z Mateuszem Urbaniakiem, doskonałym polskim pianistą jazowym.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk