MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-10-11 Koncert akordeonowy w Ośrodku Kultury

11 października 2013 r. o godz. 13.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert akordeonowy. Na scenie zaprezentowali swoje znakomite umiejętności młodzi muzycy z Litwy i Białorusi.

Wystąpili:

Emilis Butkus uczeń 5 klasy Szkoły Sztuk w Prenai na Litwie. Chłopiec ma 12 lat. W 2011 roku zajął III miejsce w III Republikańskim Konkursie Muzyki Litewskiej, w 2013 został laureatem w XIII Międzynarodowym Konkursie w Giżycku w Polsce.

Alvita Radzeviciute uczennica 6 klasy Szkoły Sztuk w Prenai na Litwie. Dziewczynka ma 12 lat. W 2011 roku została laureatką w III Międzynarodowym Konkursie „Muzyczny Olimp” na Litwie, w 2013 zajęła II miejsce w 38 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Pula w Chorwacji.

Faustas Labanauskas uczeń 3 klasy Szkoły Muzycznej w Kownie na Litwie. Faustas ma 10 lat i duże osiągnięcia m. in.: w 2011 roku zajął I miejsce w Konkursie „Muzyczny Olimp” na Litwie, w  2012 I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Sarajewo 2012” w Bośni i Hercegowinie, w 2012 I miejsce w 37 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Pula w Chorwacji.

Dovydas Kirdeikis uczeń 6 klasy Szkoły Muzycznej w Kownie na Litwie. Dovydas ma 15 lat. W 2010 roku zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Naujene” na Łotwie, w 2012 II miejsce w 37 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Pula w Chorwacji, w 2013 zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Italian Award” w Pineto we Włoszech.

Dainius Rutkauskas uczeń 7 klasy Katolickiej Szkoły Muzycznej w Kownie na Litwie. Chłopiec ma 15 lat. W 2010 roku zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Italian Award” w Pineto we Włoszech, w 2012 zajął I miejsce w X Międzynarodowym Konkursie „Ascolatate” na Litwie.

Michaił Wołczkow uczeń Koledżu Sztuk w Mohylewie na Białorusi. Michaił ma 17 lat. W 2011 roku zajął I miejsce w 48 Międzynarodowym Konkursie Akordeonistów w Klingenthal w Niemczech, w 2012 zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Perpetuum Mobibe” w Drogobyczu na Ukrainie, w 2012  został laureatem konkursu w III Międzynarodowym Zjeździe Akordeonistów w Tczewie.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła młodych wykonawców zasłużonymi barwami.

Koncert w Pelplinie został zrealizowany w ramach IV edycji Zjazdu Akordeonistów, Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego dla utalentowanych młodych muzyków z Polski i zagranicy, którego organizatorami są - Fundacja dla Tczewa, Akademia Muzyczna w Gdańsku, Gmina Miejska Tczew i Starostwo Powiatowe w Tczewie.

12 października w Tczewie, na zakończenie Zjazdu, odbędzie się Koncert Galowy z udziałem mistrzów akordeonu, laureatów konkursu oraz gości zagranicznych.

Więcej informacji o Zjeździe Akordeonowym na stronie Organizatora - tutaj

 

 Faustas Labanauskas z Litwy, 10 lat

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk