MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 18 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2006-06-29 Działaj Lokalnie V
Zajęcia warsztatowe rękodzielnictwa realizujące projekt w ramach Działaj Lokalnie V rozpoczęte.


Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie odwiedził już ponad połowę miejscowości objętych projektem. Zainteresowanie haftem i szydełkowaniem wykazano w większości wsiach, które zdążyliśmy na razie odwiedzić. Rozpiętość wiekowa uczestniczek jest duża - począwszy od pań w wieku dojrzałym poprzez młodzież a skończywszy na dziewczynkach w wieku 12 lat.

W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla przewodniczących KGW, które w swojej miejscowości zorganizowały spotkania i przygotowały pomieszczenia do zajęć.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawione prace w większości wykonane przez panią Marię Leszman z Pelplina. Pani Maria jest stałą uczestniczką zajęć haftu, szydełkowania a nawet wyplatania koszyków prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Pelplinie. Obecnie podczas wyjazdów pełni rolę instruktora. Korzysta z wyjazdów również pani Maria Czerwińska z Pelplina, która również stale uczestniczyła w zajęciach organizowanych w Pelpline. Teraz dzieli się wiedzą i umiejętnościami pozyskując jednocześnie doświadczania i nowe znajomości.

Głęboki ukłon czynimy w stronę lokalnych przedsiębiorców pana Leszka Melera i pana Jarosława Kocur, którzy zasponsorowali słodkości dla uświetnienia zajęć.

Cykl wyjazdów będzie obejmował jeszcze miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień.
 

 
/>
 
/>
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk