MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-12-04 Barbórkowy koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej

4 grudnia 2013 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się barbórkowy koncert w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Podobnie jak zawsze, na koncert Orkiestry licznie przybyli mieszkańcy miasta i gminy Pelplin z zastępcą Burmistrza Tadeuszem Błędzkim oraz goście, głównie ze Starogardu i Tczewa.

Zebranych na sali Ośrodka Kultury przywitał dyrektor tej placówki Piotr Łaga, który oprócz zapowiedzi koncertu zachęcał do wsparcia finansowego Orkiestry poprzez przekazywanie jednego procenta od podatku.

Muzycy pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego wykonali znane i lubiane melodie muzyki filmowej, m.in. z filmów  Flinstonowie, Titanic, Noce i Dnie, Doktor Żywago, James Bond. Muzyczna podróż filmowa wzbogacona została prezentacją multimedialną, kadrami z filmów. Kapelmistrz Orkiestry nie tylko dyrygował, ale też znakomicie, z poczuciem humoru prowadził koncert. Publiczność szczególnie rozbawił fragment koncertu nawiązujący do znanego niegdyś programu  Muppet Show. Tadeusz Negowski w krótki sposób przybliżył także każdy z utworów wykonywanych przez Orkiestrę.

Innym szczególnym momentem koncertu było pojawienie się na sali Ślązaka w galowym stroju górniczym. W tej roli wystąpił perkusista Orkiestry Franciszek Zioberczyk, pochodzący ze Śląska. Z okazji „Barbórki” pan Franek wręczył kwiaty każdej pani Barbarze obecnej na koncercie. Wszystkie panie Barbary (na sali znalazło się pięć pań z tym imieniem) były mile zaskoczone.

Końcówka koncertu Pelplińskiej Orkiestry Dętej to aż cztery utwory zagrane „na bis”. Publiczność nie chciała za bardzo wychodzić z sali Ośrodka Kultury nagradzając muzyków owacjami na stojąco.

Informacje o Orkiestrze.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk