MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 21 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-01-10 Przegląd kolęd i pastorałek

Podtrzymując tradycję świętowania Bożego Narodzenia, w piątek 10 stycznia w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się doroczny "Gminny przegląd kolęd i pastorałek". Przy wypełnionej po brzegi sali, z zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Tadeuszem Błędzkim, na scenie wystąpiły dzieci z gminnych przedszkoli, uczniowie szkół z Pelplina, Rudna  i Kulic, młodzież z koła wokalnego MOK, młodzież z zespołu "Parasolki", dzieci i młodzież z zespołu „Modraki", uczniowie Szkoły Muzycznej z Pelplina oraz zespół pieśni "Oj-toto" działający w Ośrodku Kultury. Najliczniejsza grupa, aż 50 osób, wystąpiła z placówek w Rudnie i Lignowach Szlacheckich. 

Wielkie śpiewanie rozpoczęła kolędą sześcioletnia Julia z tatą, a zakończyła pastorałka o św. Józefie wykonana przez Zespół Folklorystyczny „Modraki”. Najmłodsi wykonawcy przybyli do Ośrodka Kultury w strojach pasterzy, aniołków, Trzech Króli, Maryi i św. Józefa, strażaków, ale tu i ówdzie kręcił się też diabełek.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, dyrektorom szkół i innych placówek, rodzicom, instruktorom, za liczny udział w naszym wspólnym kolędowaniu. 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk