MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2006-08-17 Zajęcia warsztatowe "Uwolnij swoje talenty"

 

Wielki Garc
 

Wielki Garc
 

Wielki Garc
 

 Po krótkiej wakacyjnej przerwie wznowione zostały zajęcia  warsztatowe pt.: „Uwolnij swoje talenty” prowadzone w ramach „Działaj Lokalnie V”. Pomimo wakacji i upałów jakie nam towarzyszyły uczestniczki zajęć nie próżnowały. Spotkania jakie już odbyliśmy przynoszą spodziewane efekty. Osoby  zainteresowane haftem wyszywają serwety, których kształt, wielkość i wzór  opracowały same, inne wyszywają motywy do wykonania kartek okolicznościowych. Jedynie panie z  Małych Walichnów podjęły się trudu uszycia fartuszków z własnoręcznie zaprojektowanym i wyszytym wzorem kociewskim dla Koła Gospodyń Wiejskich, do którego należą. Część  uczestniczek, zwłaszcza młodszego pokolenia chętnie szydełkuje. Z nici za pomocą szydełka potrafią zrobić piękne : kwiaty, motylki, serwetki, kapelusiki, świeczniki i inne wspaniałe rzeczy.

Tuż przed przerwą wakacyjną odwiedziła nas we wsi Wielki Garc  pani Waja Jabłonowska i pani Wioleta Maleszka z Fundacji  Pokolenia. Panie przeprowadzając monitoring czynnie brały udział w zajęciach. Warsztaty haftu i szydełkowania prowadzone są w ośmiu miejscowościach naszej gminy a odbywają się dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Programu „Działaj Lokalnie V” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz  Fundację Pokolenia.

W Bielawkach na zajęcia przybył sam sołtys wsi pan Ryszard Kuczkowski zainteresowany co też ciekawego dzieje się w jego sołectwie. Podziwiał prace wykonane przez mieszkanki  jak też liczne uczestnictwo. Wyraził zadowolenie i chęć współpracy aby takie zajęcia odbywały się częściej wprowadzając tym samym różnorodną tematykę. Spotkania takie sprzyjają integracji mieszkańców ale też rozwijają nowe umiejętności. We wsi Międzyłęż i Rożental w zajęciach uczestniczą panie, które sołtysują swoim mieszkańcom. Taką postawą zachęcają do innego sposobu spędzania wolnej chwili czasu, którego jak twierdzą mają niewiele między licznymi obowiązkami w gospodarstwie rolnym lub pracy zawodowej. 

Tytuł zajęć warsztatowych „Uwolnij swoje talenty” – jak mówią uczestniczki zajęć -był jak najbardziej trafny, gdyż  nie zdawały sobie sprawy, że drzemie w nich taki talent i tyle zdolności.

Zajęcia trwać będą do połowy września. Gotowe prace zaprezentujemy podczas corocznych obchodów Jarmarku Cysterskiego już  17 września br.

Mamy nadzieję, że za naszym pośrednictwem nie jedna osoba rozbudzi  i uwolni swoje drzemiące talenty. 

Już teraz zapraszamy do obejrzenia wystawy i ewentualnie dalszej edukacji w tym zakresie.

 

 

Wielki Garc
 

Wielki Garc
 

Rudno
 

Rudno
 

Rudno
 

Lignowy Szlacheckie
 

Lignowy Szlacheckie
 

Lignowy Szlacheckie
 

Małe Walichnowy
 

Małe Walichnowy
 

Małe Walichnowy
 

Małe Walichnowy
 

Międzyłęż
 

Międzyłęż
 

Międzyłęż
 

Międzyłęż
 

Rajkowy
 

Rajkowy
 

Rajkowy
 

Rożental
 

Rożental
 

Rożental
 

Rożental
 

Rożental

 

Bielawki
 

Bielawki
 

Bielawki

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk