MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2006-08-22 Piknik Rodzinny

Piknik rodzinny, który odbył się w niedzielę 20 sierpnia br. na Stadionie Miejskim zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pelplinie  zaowocował dobrą zabawą w pełni tego słowa znaczeniu. Głównym celem organizatorów było  pokazanie codziennych zmagań służb mundurowych czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Zaproszenie do uczestnictwa przyjęli:

-         Tczewski Batalion Saperów – przybył na spotkanie z mieszkańcami Pelplina patrol saperski na co dzień pracujący m.in. w Iraku, Afganistanie, Serbii i Kongo. Saperzy swoją obecnością umożliwili mieszkańcom udział w spotkaniu prewencyjnym. Jest to szczególnie istotne bowiem w czasie kontynuowania prac inwestycyjnych ( wykopy) natknąć można się na pozostałości po wojnie (niewypały, niewybuchy). Uczestnicy odwiedzający sprzęt wojskowy z zainteresowaniem oglądali rozbrojone miny, bomby, granaty itp. Była np. pouczająca lekcja. Dziękujemy!

-         Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza OSP Pelplin – to zespół strażaków operujący na naszym obszarze. Należy do najlepszych nie tylko w woj. pomorskim ale i w kraju. Zaprezentowali się świetnie. Wzbudzili największe zainteresowanie wśród uczestników festynu – szczególnie dzieci. Miło było Was gościć. Jesteśmy pełni uznania dla Waszego profesjonalizmu i zaangażowania.

-         Powiatowa Komenda Policji w Tczewie – zaprezentowała sprzęt jakim dysponuje oraz widowiskowy pokaz tresury psów policyjnych. Wiele zainteresowania wzbudził motocykl, przy którym chętnie fotografowali się nie tylko najmłodsi. Słowa uznania od mieszkańców.

Dalej były konkursy, zabawa i miła atmosfera do późnych godzin wieczornych.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk