MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2006-10-19 "Uwolnij swoje talenty" - ognisko

Zakończenie realizacji projektu Gminnego Ośrodka Kultury w Pelplinie –dofinansowanego ze środków Programu Działaj Lokalnie V , Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia – była okazją do wspólnego spotkania podsumowującego postawione zamierzenia.

Na wspólne ognisko w leśniczówce Bielawki przybyły niemalże wszystkie uczestniczki (około 50 pań i dziewcząt) zajęć warsztatowych.

Spotykałyśmy się od czerwca do września na prowadzonych przez instruktorki warsztatach, po to by doskonalić bądź zdobyć nowe umiejętności z dziedziny haftu kociewskiego i szydełkowania.

Uwieńczeniem wyjazdowych zajęć była wystawa zaprezentowana podczas Jarmarku Cysterskiego w dniu 17 września 2006 w Pelplinie. Wystawiono tu wówczas wszystkie prace wykonane w tak krótkim wprawdzie czasie. Można było podziwiać piękne haftowane serwety, szydełkowane bukiety kwiatów, spinki do włosów, świeczniki a największe zainteresowanie budziła prezentacja ozdób na nadchodzące święta gwiazdkowe. Wszystkie prezentowane prace były wykonane rzecz jasna własnoręcznie przez uczestniczki projektu.

Plenerowe spotkanie odbyło się  by wszystkim zaangażowanych w to przedsięwzięcie  serdecznie podziękować. Każda z uczestniczek czy młodsza czy  starsza otrzymała podziękowanie imienne a ponadto każda grupa pamiątkowe płyty ze zdjęciami ze wspólnych spotkań. 

Koordynator projektu – Anna Pielecka podziękowała za zaangażowanie i współpracę instruktorkom Paniom Marii Leszman i Marii Czerwińskiej oraz  szefowej Fundacji Pokolenia Waji Jabłonowskiej wręczając symboliczny kwiatek.

Ognisko zakończyło się w godzinach wieczornych.

Organizatorzy dziękują sponsorom:

Burmistrzowi Gminy i Miasta Pelplin za dowóz uczestniczek z Pelplina do Bielawek, Piekarni Meler, Cukierni Edyta, PHU Bogdanowi German, Masarni Rąbała za artykuły spożywcze niezbędne do zorganizowania tego spotkania. Swą postawą dowiedli po raz kolejny, że można na nich liczyć.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk