MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-05-01 "Piknik europejski" w Pelplinie

1 maja 2014 roku na Przystani Jana III Sobieskiego w Pelplinie odbył się „Piknik europejski” z okazji 10.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch.

Piknik rozpoczął się od kilku muzycznych rytmów zespołu „The Gold” ze Starogardu Gd., po których burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, zastępca Burmistrza Tadeusz Błędzki i przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Chyła – oficjalnie dokonali otwarcia „Pikniku Europejskiego”.  

Następnie na scenie wystąpiły dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, w tym z Filii w Lignowach Szlacheckich (Przedszkole) oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach: Julia Brzezińska, Julianna Lenga, Katarzyna Loduchowska, Kornelia Begier, Julia Brzezińska oraz dzieci z grupy „0” i z klas I i II. Wystąpiła też jedna uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pelplinie. Znakomite i pełne życia występy dzieci rozgrzały publiczność.

Na pikniku swoje stoisko miał też Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Pasierba w Pelplinie. Uczennica tej szkoły Julia Sakowska zaśpiewała na scenie, a koleżanki i koledzy częstowali uczestników pikniku chlebem ze smalcem i ogórkiem. Natomiast panie skorzystały z wykonania darmowej fryzury przez uczniów szkoły.

Podczas „Pikniku Europejskiego” redaktor „Dziennika Bałtyckiego” Sebastian Dadaczyński razem z burmistrzem Andrzejem Stanuchem dokonali wręczenia wyróżnień w wielkim plebiscycie „Radny na medal” pod patronatem marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka. Tytuł ten w gminie Pelplin zdobyła Anna Sobieralska.  

W bardzo chłodny dzień publiczność zagrzewana była muzyką i śpiewem w profesjonalnym wykonaniu zespołu „The Gold”. Niektóre piosenki lider zespołu Piotr Kalkowski zaśpiewał razem z córka Julią. Pomiędzy występami artystycznymi prowadzone były liczne konkursy związane tematycznie z Unią Europejską. Dzieci za udział otrzymywały różne upominki.

Gmina Pelplin przygotowała specjalny folder pokazujący inwestycje zrealizowane w naszej gminie w minionych latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz film. Materiały promocyjne, w tym nowe ulotki z informacją o tegorocznych wydarzeniach kulturalnych i sportowych rozdawane były wszystkim zainteresowanym. Do udziału w nadchodzących imprezach zachęcał konferansjer pikniku Piotr Łaga, dyr. Miejskiego Ośrodka Kultury.

Niestety, spadek temperatury o kilkanaście stopni i zimny wiatr, nie pozwoliły na dłuższe biesiadowanie. Organizatorzy dziękują dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie Rufinowi Wysockiemu i pracownikom DPS, Krzysztofowi Adamczykowi z Urzędu Gminy Pelplin oraz innym zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji imprezy.

Sponsorem pikniku była Elektrownia Północ Sp. z o.o.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk