MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-05-13 Kociewskie Forum Kobiet w TVP Info

Panie z Rajkowych, Rudna, Lignów Szlacheckich i Pelplina z gminy Pelplin oraz z Lipiej Góry w gminie Morzeszczyn, wczesnym rankiem dnia 4 maja 2014 r. wyruszyły do Sopotu, aby uczestniczyć w programie na żywo „Poranek z TVP Info”.

Gospodarz programu redaktor Sławomir Siezieniewski rozmawiał o zmianach jakie zaszły w Polsce przez 10 lat członkowstwa w Unii Europejskiej. Do zmian tych przyczyniło się także Kociewskie Forum Kobiet realizując różne unijne projekty. Jednym z nich była „Akademia Tradycji Kociewskich. Beneficjentki tego projektu, obecne w plenerowym studio programu pt. "Poranek z TVP Info" usytuowanym na sopockim Molo opowiadały o umiejętnościach, które zdobyły uczestnicząc w warsztatach haftu, florystyki, kulinarnych, przedsiębiorczości, ekonomii społecznej, wykładach etnograficznych. Barwna grupa pań w regionalnych strojach oraz kram z rękodziełem, haftami kociewskimi i regionalnymi potrawami rozweselały ten mroźny, acz majowy poranek z zachmurzonym niebem. Widokowi temu nie oparł się  min. znany prezenter pogody Jarosław Kret, któremu zasmakowała nasza kociewska szarlotka. Zachwyciła go także mapka Kociewia z wklejkami ciekawych miejsc regionu, o których opowiadał widzom programu relacjonując i zapowiadając pogodę na najbliższe majowe dni.

Projekt „Akademia Tradycji Kociewskich” realizowany przez Kociewskie Forum Kobiet w partnerstwie z Powiatem Tczewskim współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczyło 40 pań w wieku 40+ z czterech gmin powiatu tczewskiego. Inne projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej to: "Integracja kobiet na wsi", "Kociewskie specjały na talerzu i w internecie", "Na cztery fajerki”.

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk