MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-09-13 Piknik motocrossowy w Rajkowach

13 września 2014 r. w Rajkowach odbyła się druga edycja Pikniku Motocrossowego. Po raz pierwszy impreza odbyła się w kwietniu tego roku i ściągnęła do Rajków wielu sympatyków motocrossu. Także i tym razem na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji związanych z crossowymi maszynami m.in. pokazy, wyścigi, prezentacje, wystawa zabytkowych motocykli i samochodów, a także koncerty kapel rockowych.

Wśród gości obecnych na pikniku byli m.in.Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, Zastępca Burmistrza Tadeusz Błędzki, a także Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie  Mirosław Chyła, którzy z podziwem oglądali wyczyny zawodników.

Organizatorem wydarzenia była grupa przyjaciół zainteresowanych sportem offroad’owym pod nazwą stowarzyszenie MX Banda. Po kilku wyprawach na okoliczne tory i zawody motocrossowe powstała idea budowy toru na własnym terenie. Prace ruszyły z początkiem maja 2013 r. Grono przyjaciół wzięło sprawę we własne ręce i zaczęło prace nad wymarzonym torem. Początki były trudne, ale wspólna pasja wygrała. Z każdym dniem po ciężkich pracach z taczką i łopatą w dłoni zaczął powstawać tor. Jak twierdzą organizatorzy – „Adrenalina, która się udziela podczas jazdy takim motocyklem, napędza do ciężkiej pracy”. Z końcem maja 2013 r. prace nad torem zostały ukończone a 23 marca 2014 r. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Motocyklowe pod nazwą „MX BANDA”.  Organizatorzy nadmieniają także iż cały ten wysiłek, który włożyli w budowę toru, w chwili obecnej przynosi wszystkim wiele satysfakcji i radości płynącej z jazdy motocyklem crossowym.

(RPI)

 

Więcej zdjęć wkrótce a już teraz zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia, która dostępna jest  tutaj.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk