MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 27 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-03-10 Dzień Kobiet w Kulicach

We wtorek 10 marca 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Kulicach odbyło się spotkanie dla Pań z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Między nami na Kociewiu”. Zabawy i występy były związane z naszym regionem, a zgromadzone rekwizyty i dekoracje przypomniały, jak to dawniej bywało. Wśród zaproszonych gości byli: z-ca burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Dariusz Górski, radni Rady Miejskiej w Pelplinie: Bogdan Grzywacz oraz Krystyna Gierszewska, a także regionalistka Mariola Schulz, panie z pracowni haftu i szydełkowania oraz zespół Oj toto z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie i telewizja lokalna TV Pelplin –  Jakub Zieliński.

Podczas spotkania swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie ZKiW w Kulicach, którzy wystąpili w strojach kociewskich. Ciekawym punktem programu był występ Marioli Schulz – regionalistki, która w gwarze kociewskiej opowiadała zabawne anegdoty i śpiewała frantówki. Pokazała również diabelskie skrzypce, które można było pogłaskać „na szczęście”. Spotkanie pań umilał zespół Oj toto z Pelplina, który wesołymi przyśpiewkami wprowadził wszystkich w radosny nastrój.

Ponadto można było obejrzeć hafty i robótki ręczne wykonane przez panie z koła haftu i szydełkowania. Nie zabrakło też swojskiego jadła, gdzie dużym powodzeniem cieszył się świeżo upieczony chleb ze smalcem i ogórkiem.

W trakcie spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, przeznaczonego dla mieszkańców, pod hasłem: „Moja wieś uroczym zakątkiem  na ziemi kociewskiej”. Osobą wyróżnioną została p. Ewelina Wiecka.

Miła atmosfera, wesołe zabawy, gwara i wspólne śpiewy sprawiły, że wszyscy czuli się Kociewiakami.

 

Relacja filmowa TV Pelplin


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk