MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 21 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-04-24 Smok Wawelski w Pelplinie

24 kwienia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się przedstawienie dla dzieci pt. „Smok Wawelski”. Organizatorem spektaklu była Agencja Artystyczna ATRYBUT. Widowisko w wykonaniu "Teatru z Torunia" obejrzało ponad 200 osób.

 

O spektaklu

 

Historia zaczyna się w momencie, gdy zwiedzająca Kraków Turystka łamie obcas na Wawelu. Szuka szewca, który naprawi jej uszkodzony but. Ku jej zdziwieniu w zakładzie szewskim zamiast wymagającego naprawy obuwia znajduje się lalki.

Okazuje się, że we współczesnych czasach ludzie nie naprawiają butów. Trzeba więc zająć się czymś innym! Zdolny szewc-lalkarz prezentuje swoje lalki i zaczyna opowiadać turystce historię o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku, który dzięki swojemu sprytowi uratował Kraków. Turystka włącza się w opowieść i na oczach widza powstaje wspaniały spektakl. Barwne lalki wykonane klasyczną techniką jawajek oraz kolorowe dekoracje przyciągną uwagę małego widza.Przeniesiona w czasy współczesne opowieść staje się bliższa dzieciom. Spektakl przekazuje młodym odbiorcom tradycyjną polską legendę w lekki i przyjemny sposób, zachęcając najmłodszych do poznawania historii innych miast.

Foto. Żaneta Smolarek, Miejski Ośrodek Kultury


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk