MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 25 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-06-05 DNI PELPLINA 2015

Sobotnie obchody Dni Pelplina rozpoczął przemarsz przez miasto, w którym uczestniczyły władze samorządowe, dzieci i młodzież szkolna oraz inni mieszkańcy Pelplina i goście. Przemarsz poprowadziła Pelplińska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Tadeusza Negowskiego. Po odegraniu hejnału Pelplina, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski powitał przybyłych gości i mieszkańców gminy.  

Następnie pan Jerzy Żugaj, mieszkaniec Rajkowy, odebrał medal "Zasłużony dla Miasta i Gminy Pelplin".

W programie artystycznym jako pierwszy zaprezentowany został specjalny program dla dzieci w wykonaniu Teatru HALS. Następnie były występy przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Występy przygotowały wszystkie placówki gminne oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie. Wystąpiły zespoły „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” oraz „Modraki” ze Szkoły nr 1 w Pelplinie, był walc angielski w wykonaniu dzieci z Kulic, tańce hawajskie w wykonaniu uczniów ze szkoły w Małych Walichnowach oraz liczne występy wokalistów z Rudna, Rajkowych i placówek z Pelplina.

Równolegle odbył się Pierwszy Maraton Fitness, którego pomysłodawcą była Katarzyna Górna. W ćwiczeniach wzięło udział dużo osób i była to znakomita promocja aktywnego wypoczynku i zachęta do zadbania o własną sylwetkę. Sponsor tegorocznych Dni Pelplina GAZ SYSTEM zorganizował konkursy i zabawy dla dzieci nagradzane licznymi upominkami. Podobnie było na stosiku sponsora Fundacji Banku Zachodniego WBK, gdzie dzieci mogły pomalować swoje buźki, rysować. Tam też promowany był program dotacyjny Banku „Tu mieszkam, tu zmieniam”.  Pracownicy Urzędu Gminy Pelplin zorganizowali konkurs „Czysta Gmina” z licznymi nagrodami ufundowanymi przez lokalnych sponsorów.  

Późnym popołudniem na scenie zaprezentował się zespół Oktava z Gdańska oraz młodzi wokaliści z warsztatów wokalnych Ośrodka Kultury. Wystąpili:  Julia Kalkowska, Weronika Huebner, Maja Kuczkowska, Szymon Wielczyk, Weronika Knut, Jakub Rus i Daria Staniszewska.

Wieczorem wystąpił zespół Gang Marcela, który porwał publiczność do tańca. Po koncercie zaprezentowany został Faire Show w wykonaniu Grupy „Clasic Girls” prowadzonej przez  Fundacją Jedynka Dzieciom.

Ostatnią gwiazdą tegorocznych Dni Pelplina był zespół Bayer Full. Grupa pod kierunkiem Sławomira Świerzyńskiego dała znakomity występ. Tłumy mieszkańców oraz goście bawili się i oklaskiwali każdą piosenkę.

W niedzielę, 7 czerwca 2015 o godz. 8.00, na stadionie miejskim w Pelplinie rozpoczęły się biegi dla dzieci w ramach Biegu Papieskiego z PGE Energią Odnawialną. O godz. 10.00 nastąpił start do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów (informacje o Biegu Papieskim i wyniki na stronie www.pelplin.pl)

W południe, w pelplińskiej katedrze, dzieci z przedszkoli gminy Pelplin zaprezentowały program artystyczny „5 minut dla Papieża Jana Pawła II”. Występy przygotowały dzieci z Przedszkoli nr 1 i nr 2 w Pelplinie, Rajkowach, Kulicach, Rudnie i Lignowach Szlacheckich. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie dzieci, rodziców oraz opiekunów z poszczególnych placówek.

Oficjalne zakończenie tegorocznych Dni Pelplina odbyło się o godz. 15.00  na górze Jana Pawła II. Podczas nabożeństwa czerwcowego zebrani wysłuchali również fragmentu homilii św. Jana Pawła II z 1999 roku wygłoszonej w Pelplinie. 

 

Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem projektu „Dni Pelplina 2015” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

W ramach swej działalności GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy z zakresu odpowiedzialnych inwestycji i ekologii.

Prowadzone przez spółkę inwestycje w zakresie rozbudowy systemu przesyłowego, służące dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz bezpieczeństwu energetycznemu kraju, wzmacniają poczucie odpowiedzialności GAZ-SYSTEM S.A. za mieszkańców regionów oraz wykorzystywane zasoby naturalne. Spółka dokłada wszelkich starań, aby podejmowane działania były w pełni rozumiane i akceptowane, realizowane z poszanowaniem środowiska oraz stwarzały szansę na to, by dany region stał się znaczącym beneficjentem wdrażanych projektów.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W latach 2009–2014 GAZ-SYSTEM S.A. realizował plan inwestycyjny polegający na budowie ponad 1200 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstały w północno-zachodniej i środkowej Polsce. Rozbudowa sieci gazociągów może stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe integrującego rynki gazu ziemnego w krajach Europy Środkowej. Inwestycje zrealizowane przez GAZ-SYSTEM S.A. oraz usługa wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim pozwoliły na istotne poprawienie bezpieczeństwa energetycznego Polski, poprzez zwiększenie technicznych możliwości importowych z kierunku innego niż wschodni do 90% realizowanego importu (do 2011 r. było to 9%).

Zdjęcia: MOK Pelplin


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk