MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-06-27 Koncert zespołu ludowego z Litwy

W piątek 26 czerwca w Pelplinie wystąpił zespół folklorystyczny z Litwy "Siaudela" z miejscowości  Birżai. Zespół działa od 1998 roku pod kierunkiem Jurate Garneliene (pani kierownik prowadzi w swojej miejscowości kilka różnych zespołów muzyczno tanecznych). Zespół prezntuje dawną litewską muzykę i tańce. W Pelplinie wystąpił w 10.osobowym składzie, najpierw podczas zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, a nastepnie w Ośrodku Kultury.

W repertuarze litewskiego zespołu znajdują się pieśni ludowe i tańce kraju birżańskiego i regionu aksztockiego. Dominujące instrumenty, któych używa zespół to: flety, harmonie, rogi, piszczałki, bębny, skrzypce, kokle. Zespół śpiewa podwóje, potrójne i poczwórne sutartines (litewskie, archaiczne, kobiece, pieśni polifoniczne). Zespół Siaudela jest znanym i popularnym zespołem na Litwie. Koncertuje w całej Europie.

Występy w Pelplinie zostały ciepło przyjęte przez naszą publicznośc i zespół obiecał powrót do Pelplina już jutro, w sobotę 27 czerwca na Noc Świętojańską nad Wierzycą, na Przystani Jana III Sobieskiego. Muzycy zaśpiewają litewskie pieśni ludowe i będą uczyć tańców (po godz. 20.00). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz występ w Ośrodku Kultury (You Tube)

 


Występ w Ośrodku Kultury

Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk