MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 24 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2015-09-21 Trwają zapisy na zajęcia edukacji artystycznej

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Miejski Ośrodek Kultury wznawia cykliczne zajęcia edukacji artystycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poniżej przedstawiamy informacje dot. poszczególnych zajęć.

Pracownia plastyczna

Pracownia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia poprowadzi instruktor plastyki, historyk sztuki. Zapraszamy osoby mające uzdolnienia plastyczne, zainteresowane twórczością: malarstwo, grafika, rysunek. Zajęcia odbywają się w grupach, po 1,5 godziny, raz w tygodniu.  Zapewniamy wszystkie materiały. Więcej

 

Zajęcia wokalne

Zajęcia wokalne mają pomóc utalentowanym dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym z gminy Pelplin w ich artystycznym rozwoju. Przewidują rozwój umiejętności wokalnych, w tym m.in. ćwiczenia z emisji głosu, dobór właściwej interpretacji utworów, pracę nad wizerunkiem scenicznym, uzyskanie pożądanej barwy głosu i inne profesjonalne ćwiczenia. Zajęcia w grupach ok. 5 osób, raz w tygodniu, po 45 min. Więcej

 

Zajęcia artystyczne dla dzieci

Zapraszamy rodziców do zapisywania swoich dzieci w wieku 4-15 lat na interdyscyplinarne zajęcia artystyczne. Zajęcia w grupach, raz w tygodniu (75 min). To połączenie kilku dziedzin sztuki: plastyki, muzyki, tańca, elementów teatru. Różnorodność form pracy będzie atrakcyjna dla uczestników i wpłynie na rozwój umiejętności. Więcej

 

Szkoła tańca towarzyskiego i nowoczesnego

Dzieci przedszkolne oraz ze szkoły podstawowej, młodzież i dorosłych zapraszamy do szkoły tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Tańca uczą instruktorzy ze Studia Tańca „Stakato”. Zapraszamy osoby, które uczęszczały na zajęcia w latach ubiegłych oraz nowe osoby. Więcej

 

Zajęcia taneczne w Rajkowach

Dzieci i młodziez szkolną z miejscowości Rajkowy i najbliższej okolicy zapraszamy na zajęcia taneczne do świetlicy w Rajkowach. Zajęcia raz w tygodniu, w grupach. Szczegóły wkrótce.

 

Aerobic dance  - dla młodzieży i osób dorosłych oraz osobno dla osób 50+

Zajęcia raz w tygodniu w godzinach wieczornych po 45 min prowadzone przez instruktorów ze Studia Tańca „Stakato” z Tczewa.

 

Nauka gry na gitarze

Oferta skierowana do dzieci młodzieży. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w grupach do 5 osób, po 45 min.Więcej

 

Pracownia haftu i szydełkowania

Warsztaty haftu i szydełkowania skupiają głównie osoby dorosłe. Już od 10 lat w Ośrodku Kultury zbiera się grupa około 10 osób na współnych warsztatach. Zajęcia raz w tygodniu, we wtorki.

 

Zespół Pieśni „Oj-toto”

Zespół działa od 2012 roku i występuje na licznych uroczystościach, przeglądach i konkursach. Uświetnia swoimi występami różne przedsięwzięcia w gminie i regionie, promując kulturę Kociewia. Zespół ćwiczy w Ośrodku Kultury raz w tygodniu. Obecnie liczy 10 osób śpiewających i 3 muzyków akompaniujących. Chętnych do śpiewu zapraszamy. 

 

Pelplińska Orkiestra Dęta

Orkiestra powstała w 2007 roku i od tej pory gra podczas świąt, uroczystości lokalnych i w regionie. Próby Orkiestry raz w tygodniu, w środy. Zajęcia w mniejszych grupach lub indywidualnie z instruktorami w zależności od potrzeby. Chętnych do gry w Orkiestrze zapraszamy. Zapewniamy instrumenty i wsparcie w rozwoju.

 

Zespoły dziecięco-młodzieżowe

Kulickie  sztafiranty

Uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach zapraszamy do włączenia się w działania zespołu „Kulickie sztafiranty”, który prowadzi pani Maria Szultz. Zespół powstał wiosną tego roku i już wystąpił kilka razy na lokalnych wydarzeniach kulturalnych.  Zespół śpiewa i tańczy zarówno regionalne, kociewskie utwory oraz wszelkie inne.  Kontakt i zapisy u pani dyrektor Szkoły w Kulicach.

Janiszewskie szprychy i dwa knapy

W ramach programu Dom Kultury+, w sierpniu 2015 w Janiszewie powstał zespół dzieci i młodzieży, który tańczy i śpiewa po kociewsku. Zespół prowadzi pani Maria Szultz, a próby odbywają się w świetlicy wiejskiej w Janiszewie. Kontakt i zapisy w Ośrodku Kultury w Pelplinie. Można też zgłosić się bezpośrednio do pani Marii Szultz (mieszka w Janiszewie) lub do sołtysa Tadeusza Laskowskiego.

 

W Ośrodku Kultury mogą ćwiczyć zespoły muzyczne. Udostępniamy miejsce, instrumenty i sprzęt. Chętnych do założenia nowego zespołu, do gry w istniejących zespołach, prosimy o kontakt osobisty z dyrektorem lub pracownikami Ośrodka.

 

Zapisy na wszystkie zajęcia w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 2a w Pelplinie.  Można kontaktować się telefonicznie, mailowo lub przez Facebooka.

Tel. 58 536 14 52, 601 203 019
e-mail: mok@pelplin.pl

Godz. pracy biura: od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-15.30, piątek 7.30-15.00

 

Uwaga!

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie jest partnerem „Pelplińskiej Karty Dużej Rodziny”. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają prawo do zniżki 20% na wszystkie odpłatne zajęcia edukacji artystycznej (taneczne, plastyczne, muzyczne, wokalne, teatralne i inne). Przy zapisach należy okazać KDR.

 

 

 

 

 

 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk